2021-08-25

Visada, kai iki turnyro pabaigos lieka viena diena, apima kažkoks nostalgijos jausmas. Galbūt, klystu, tačiau susidaro įspūdis, kad panašiai jaučiasi ir nemaža dalis Vasaros futbolo lygos draugų.

Antradienį pusė savo komandų savo pasirodymą šiame sezone baigė. Kita pusė ketvirtadienį aiškinsis, kas verčiausias čempiono vardo, kas verčiausias trečios vietos, kas verčiausias mažosios taurės ir kam atiteks vienuolikta, o kam dvylikta vieta.

Dėl 13 vietos. Carlsberg nealkoholinis – Internacionalas 0:1.

Šios rungtynės labai tiksliai apibūdino abiejų komandų sezoną. „Carlsberg“, kad ir kaip žaistų, dažniausiai nelaimi, „Internacionalo“ pergalę lėmė didžiulis kovingumas.

Kalbant apie žaidimą, tai „Carlsberg“ buvo geresnė komanda aikštėje. Daugiau aktyvumo, daugiau žaidimo su kamuoliu, daugiau apsilankymų prie varžovų vartų. Tiesa, tie apsilankymai rimtais pavojais nevirsdavo – labiau galime kalbėti apie neišnaudotas pusproges.

„Internacionalas“ net ir tų pusprogių turėjo minimaliai, todėl natūralu, jog prasidėjo kalbos apie galimą baudinių seriją. Kodėl jos nebuvo? Jaroslavas Šemetucha galingu tolimu smūgiu išsprendė likimą bei paskutinėse sezono rungtynėse dovanojo savo komandai ir pergalę, ir alų.

Debiutinis sezonas „Internacionalui“ dovanojo tryliktą vietą. „Carlsberg nealkoholinis“ pasiekė neregėtas žemumas.

Dėl 15 vietos. Setas – Lempa 3:0.

Visiškai lygios lygių varžovų rungtynės, kuriose „Lempa“ ilgiau valdė kamuolį, nei kiek nemažiau lankėsi prie varžovų vartų, tačiau įvarčio įmušti taip ir nesugebėjo.

„Setas“, savo ruožtu, sugebėjo pasinaudoti varžovų klaidomis, sugebėjo sėkmingai kontratakuoti bei tai jiems užtikrino rekordinę klubo pergalę Vasaros futbolo lygoje.

Po praleisto pirmojo įvarčio pirmojo kėlinio viduryje, „Lempa“ nusprendė žaisti dar kiek aukščiau nei rungtynių pradžioje, tačiau neretas toks bandymas virto chaosu. Antrojo kėlinio pradžioje Jonas Rinkevičius pelnė antrą įvartį ir tuomet, iš esmės, viskas tapo aišku.

Dėl 5 vietos. PILK – Oniksas 2:5

Pergalė po pergalės PILK-us taip užgrūdino, kad komanda ir į paskutines rungtynes ėjo tik laimėti. To, beje, Vygantas Šepetis neslėpė dar prieš savaitę, kai komanda užsitikrino pergalę serijoje prieš „Vilkus“.„Oniksas“ perklausė tas kalbas ir, be abejonės, taip save užmotyvavo paskutinėms sezono rungtynėms.

Pačias rungtynes galima suskirstyti į dvi dalis: iki 4:0 ir po to. Labai greitas „Onikso“ įvartis nebeleido PILK-ams žaisti to žaidimo, kurį komanda propagavo pastaruoju metu, o tai atvėrė kelius jų varžovams.

Varžovams, kurių gretose po ilgos pertraukos žaidė Almantas Tamulionis. Jo sugrįžimas buvo vainikuotas hetriku. Hetriku, kuris gali padovanoti rezultatyviausio žaidėjo titulą.

PILK pelnė du įvarčius, bet patys suprato, kad tai komandos neišgelbės. Ir reziumuojant, pagal PILK, „geriau pralaimėti taip nei tada, kai trūksta vieno įvarčio“.

Dėl 7 vietos. Vilkai – Norfa 3:0

Dar vienos rungtynės, kuriose viena komanda už kitą nebuvo tiek stipresnė kaip rodo galutinis jų rezultatas. Tiesiog atėjo laikas, kai „Vilkai“ vėl galėjo pasidžiaugti gera realizacija.

Dar vienas išskirtinis momentas antrojo kėlinio pradžioje, kai Sergejus Staškevičius ir Tomašas Rudzianec „nesutarė“ dėl vietos aikštėje ir abu buvo pašalinti iš aikštės.

Tuo metu „Vilkai“ jau pirmavo 2:0 ir žaidimo tie pašalinimai beveik nepakeitė. Deimantas Četrauskas paskutinę minutę pelnė trečiąjį įvartį ir netrukus nuaidėjo teisėjo finalinis švilpukas.