2022-06-23

Pagal pirminį planą trečiadienį aštuonios komandos turėjo užbaigti trečiąjį turą, bet oras padiktavo penkerius metus neregėtas sąlygas – dėl siaubingo lietaus antradienio turas buvo nukeltas į kitą pirmadienį. Džiugu bent tiek, kad trečiadienis išaušo saulėtas ir iki vakaro aikštė tapo, turbūt, geriausia per visą 2022 sezoną.

Vilniečiai – WWG 2:9

Tokius „Vilniečius“ (arba tuometinę „Norfą“) yra tekę matyti atkrintamosiose varžybose, bet ne reguliariajame sezone. Aišku, galima viską nurašyti ant to, kad komanda į rungtynes atvyko ne stipriausios sudėties (įskaitant ir Tomašą Rudzianecą), bet vis tiek pralaimėjimas per skaudus ir per didelis.

WWG realizacija šiose rungtynėse tiesiog pritrenkianti. Sergejus Kuosa įprastai būna tas vartininkas, kuris patraukia paskui save komandą, tačiau trečiadienis buvo ta diena, kai WWG viską mušė, o jis negalėjo nieko padaryti.

Įpusėjus rungtynėms, rezultatas buvo 4:1 WWG naudai. Neturėdami ką prarasti, „Vilniečiai“ nusprendė mestis į ataką ir bandyti panaikinti trijų įvarčių deficitą. Būtent apie tai jie tarpusavy kalbėjos ir pertraukos metu.

Puolimas puolimu, tačiau reikia neužmiršti gynybos. Tą taisyklę pamiršo „Vilniečiai“ ir už tai po kontratakos buvo nubausti. Tas penktasis įvartis, kaip sakė abiejų komandų atstovai (Martynas Areška ir Piotr Truselevič), buvo viską lemiantis šioje dvikovoje.

Dvikovos pabaiga labiau priminė draugiškas rungtynes. „Vilniečiai“ daugiau kontroliavo kamuolį, WWG daugiau mušė įvarčių.

Be abejonės, tikėtis tokios realizacijos, turbūt, neįmanoma. Tačiau WWG norint pasiekti tikslą – tapti lygos čempionu, tokios realizacijos prireiks dar ne kartą.

Oniksas – Gulbinai 3:1

Visiškai skirtingas vaizdas nei prieš tai aprašytose rungtynėse. Čia „Oniksas“ nuo susitikimo pradžios turėjo milžinišką pranašumą, daugybę progų, tačiau pasinervinti teko šiek tiek ilgiau nei patiems norėtųsi.

Po sunkios traumos pasveikęs ir beįsibėgėjantis Arminas Lapinskas jau 9 minutę pasinaudojo varžovų dovanėle. Tiesa, Valentinas Jankelaitis, dabar jau po „Onikso“ dovanos, rezultatą išlygino.

Tarsi viskas turėjo prasidėti iš naujo. Tačiau „Gulbinams“ atrodė kitaip. Jie atidavė iniciatyvą savo varžovams, kurie dar iki pertraukos galėjo primušti tiek, kad maža nepasirodytų. Skersinis, virpstai, geras vartininko žaidimas, netikslūs smūgiai. Bet kas, bet tik ne įvartis. Ir taip iki antrojo kėlinio pradžios, kai tas pats A.Lapinskas darsyk savo komandą išvedė į priekį.

Tuomet vėl milijonas neišnaudotų progų ir vis kirbantis klausimas, ar nebus taip, kad kai neįmuši tu – įmuš tau? Šįsyk taip nebuvo.

ŽV – Pažanga 2:3

Praėjusio sezono finalo ketverto dalyviai (ŽV), toks jausmas šiose rungtynėse nusprendė laimėti nežaisdami. Koks to rezultatas? Trečias pralaimėjimas iš eilės ir iki minimumo sumažintos galimybės ir šiame sezone pakovoti dėl vietos pirmajame aštuonete.

„Pažanga“ šios pergalės nusipelnė. Nors komanda ir buvo nusprendusi žaisti nuo gynybos, rungtynių eigoje savo planą pakeitė. Pamatę, kad paspausti varžovai klysta, pažangiečiai pradėjo juos spausti ir atiminėti kamuolį.

Beveik įpusėjus kėliniui, „Pažanga“ išsiveržė į priekį ir jų treneris pasidžiaugė, kad po trijų pralaimėjimų nespėjo atsistatydinti. Artūras Kodis, besibaigiant pirmam kėliniui, įmušė dar vieną įvartį ir pertauką ŽV pasitiko pirmaudama.

Įdomiausi reikalai vyko rungtynių pabaigoje, kai nuo 1:3 ŽV sumažino atsilikimą iki 2:3 ir per likusias minutes pradėjo varžovų vartų spaudimą. Keliant kamuolį nuo kampinio gairelės, net ŽV vartininkas atbėgo mušti išlyginamojo įvarčio, tačiau to padaryti jis nesugebėjo.

Dineris – Internacionalas 7:2

„Internacionalas“ sunkiai rinko sudėtį į šias rungtynes, bet surinkęs pirmojo kėlinio pirmą pusę „Dineriui“ metė rimtą iššūkį.

„Internacionalui“ visiškai nesvarbu, kas yra varžovas – vis tiek komanda privalo pati žaisti futbolą. Aišku, su „Dineriu“ ne visada tai pavyksta, bet stengtis reikia.

Kai Vidas Kaušpėdas su mėsomis pelnė pirmą įvartį, buvo akivaizdu, kad „Dineris“ šias rungtynes laimės. Nuojauta neapgavo. „Dineris“ turėjo tiek progų, kad galėjo fiksuoti rekordinį rezultatą šiam sezonui.

Įdomiausia tai, kad tai nei kiek negąsdino „Internacionalo“ ir šio žaidėjai toliau žaidė taip kaip moka. Galiausiai, ir du įvarčius įmušė.