2022-06-29
Ši savaitė turėjo įeiti į Vasaros futbolo lygos istoriją kaip pirmoji, kurios metu rungtynės vyko ne dvi, o visas tris dienas. Ir dar iš eilės - nuo pirmadienio iki trečiadienio. Dalis komandų per tas tris dienas turėtų sužaisti po dvi rungtynes, o lygos naujokai – FK „TopKickers“ – ir visas tris.
Deja, dėl lietaus trečiadienio turas buvo nukeltas, bet kai kam užteko ir dviejų pasispardymų iš eilės.

W.W.G. – TopKickers 2:1

Pirmadienį „TopKickers“ paskutinėmis rungtynių su „ŽV“ minutėmis paleido iš rankų pirmąjį tašką, o antradienį, tomis pačiomis paskutinėmis minutėmis jau galėjo patys kabintis į lygiąsias. Bet neužsikabino.

78 min. Andrius Monkus pagaliau pramušė Aurimą Dambrauską ir sušvelnino „TopKickers“ atsilikimą iki minimumo – 1:2. Visgi, per likusį laiką dar kartą pasižymėti VFL debiutantams nepavyko, tad „W.W.G“ pasiėmė savo trečią pergalę per ketverias rungtynes ir jau gali pamažu ruoštis kovai dėl Didžiosios taurės.

Pamatus pergalei lygos senbuviai pasiklojo pirmame kėlinyje, kai pasinaudoję varžovų klaidomis pelnė du įvarčius. Antrame kėlinyje progų įvarčiams „W.W.G“ turėjo dar daugiau ir dar rimtesnių, tačiau „TopKickers“ vartus gynęs Vaidotas Kazlauskas kategoriškai atsisakė dar bent kartą traukti kamuolį iš tinklo.

Po rungtynių „W.W.G“ vadovas Martynas Arėška konstatavo, kad tikėjosi lengvesnio pasispardymo. „Man labai patiko kaip „TopKickers“ žaidžia. Žinojom, kad jie turėjo rungtynes pirmadienį, galvojom, kad bus lengviau, bet varžovai tikrai nustebino. Kontroliavo kamuolį, žaidė futbolą, tiesiog jiems kol kas nesiseka“, – teigė M. Arėška, tuo pačiu pasveikinęs su gimtadieniais kelis savo komandos narius.

Vilniečiai – Carlsberg Nealkoholinis 5:2

Tuo metu kitoje Panerio stadiono aikštės pusėje įvarčių ir emocijų būta gerokai daugiau, o va intrigos – mažiau. Po pirmadieninio mūšio su „Žaibo Kirčiu“ neatsigavę „Carlsberg Nealkoholinis“ futbolininkai bandė kibti į atlapus pailsėjusiems „Vilniečiams“, bet dar pirmame kėlinyje prasileido 4 įvarčius ir realiai jokių šansų pakovoti dėl taškų nebeturėjo.

Tiesa, 68 min. „Carlsberg Nealkoholinis“ žaidėjas Lukas Kudaba rezultatą sušvelnino, bet 75 min. Jaroslav Vasiutin atstatė 4 įvarčių persvarą, o paskutinis Artūro Martinkevičiaus rezultatyvus pataikymas reikalo esmės nepakeitė.

„Pirmadienį mes sužaidėme geresnes rungtynes, palaikėm aukštą tempą, spaudėm varžovus. O šį kartą paprasčiausiai neturėjom jėgų aktyviam žaidimui. Nors ir prisijungė trys nauji žaidėjai, bet tai nepadėjo, varžovai buvo paprasčiausiai stipresni ir šviežesni“,  – konstatavo „Carlsberg Nealkoholinis“ kapitonas Vitalijus Vinckevičius.

Praėjusią savaitę net 2:9 „W.W.G“ ekipai nusileidę „Vilniečiai“ varžovų nenuvertino. „Buvo apylygis žaidimas, mes laimėjom pirmą, jie – antrą kėlinį. Panašiai buvo ir aną savaitę, kai pagal žaidimą niekuo nenusileidom „W.W.G“ komandai, bet jie mušė įvarčius, o mes – ne. Dabar buvo atvirkščiai, mes įmušėm daugiau – ir laimėjom“, – teigė „Vilniečių“ atstovas Piotr Truselevič.

Žaibo kirtis – PILK 4:0

Jei pirmoje turo dalyje dar buvo bent kažkokios intrigos užuomazgos, tai antroje jos neliko nei padujų. „Žaibo kirtis“ per pirmas 11 minučių tris kartus pasiuntė kamuolį į PILK vartus, o 35 minutę – pridėjo ir ketvirtą įvartį.

Antroje rungtynių dalyje VFL vicečempionai pernelyg nepersistengė, leido pažaisti ir varžovams, bet rezultatas dėl to nei kiek nepasikeitė.

„Pirmame kėlinyje labai jau lengvai sumušėm tuos įvarčius, po to atsipalaidavom, tad antrame kėlinyje žaidimas nebuvo gražus, atrodė, kad nei mes, nei varžovai nenorim nieko daryti. Tai suprantama, nes mes vakar žaidėme su „Carlsberg Nealkoholinis“ komanda, o PILK turėjo SFL rungtynes, be to, jie dar žais trečiadienį. Nors nepasakyčiau, kad mes jautėm kažkokį nuovargį, tiesiog per pirmą kėlinį viską susitvarkėm, antrame bandėm pažaisti savo malonumui, bet nesigavo“, – konstatavo „Žaibo kirtis“ atstovas Gintautas Šteinas.

Per pirmus du turus 4 taškus surinkusi PILK po nesėkmės neliūdėjo. „Čia tie taškai, kuriuos labai sudėtinga imti. Jei juos paimtume, būtų sensacija. Pirmas 15 minučių šiek tiek pagriuvom, vis dėlto, tos trejos rungtynės per tris dienas duoda apie save žinoti“, – pareiškė PILK atstovas Vygantas Šepetis.

Skaidiškės – Setas 8:0

Abi komandos žaidė pirmadienį, tačiau jėgų ir meistriškumo persvara šį kartą buvo akivaizdžiai „Skaidiškių“ pusėje. Tiesa, „Setas“ po pirmo kėlinio atsiliko tik 0:2, bet antroje dalyje pabyrėjo ir komandos vartininkas Robertas Butkus nuo 47 iki 76 minutės kamuolį iš savo vartų tinklo traukė net 6 kartus.

„Tikėjomės laimėti, klausimas buvo tik vienas – kada mes juos pramušim. O pramušėm gan greitai, nereikėjo laukti viso kėlinio. Šiaip, sunku žaisti prieš komandą kuri visą laiką ginasi, bet antrame kėlinyje mums pavyko primušti įvarčių. Kadangi su „Dineriu“ pirmose rungtynėse sužaidėme lygiosiomis, tai dabar norime pasidaryti kuo geresnį įvarčių santykį, nes tai gali būti svarbus faktorius kovojant dėl pirmos vietos grupėje“, – teigė „Skaidiškių“ atstovas Marius Bukauskas.

„Mes niekada nepasižymėjome geru žaidimu grupėse. Mūsų tikslas – nelikti paskutinėje vietoje galutinėje rikiuotėje, tad mes savo tikrą veidą parodome tik atkrintamosiose varžybose“, – neliūdėjo „Seto“ atstovas Tadas Žilinskas.