2022-07-05

Kaip nesuk, šis sezonas primena 2017-uosius. Tuomet būdavo taip, kad jei tik Vasaros futbolo lygos diena, tai, žinok, kad lis. Net sinoptiku geru būti nereikia. Šie metai yra panašūs. Pavyzdžiui, vakar – pirmadienis – neįprasta diena Vasaros futbolo lygai. Nuo pat ryto tamsūs debesys nešė lietų. O tada atsitiko stebuklas. Išlindo saulė, kuri dovanojo nuostabų vakarą.

Dineris – Setas 11:0

Matydami sunkiai besirenkančius „Seto“ vyrukus, „Dinerio“ futbolininkai irgi nusprendė pažaisti viena koja. Nors nuo pat pradžių buvo aišku, kad čempionai laimės, tačiau apie tokį didelį skirtumą nebuvo nei minties.

Vis tik, stabilus žaidimas ir didėjantis atakų skaičius didino ir persvarą. Be to, vis daugiau ir daugiau žaidėjų turėjo progą pasidžiaugti įmuštu įvarčiu.

Ką į tai „Setas“? Kartais į puolimą išbėgdavo, tačiau viskas baigdavosi tuo, kad vartus saugojęs Jurijus Mendus surėkdavo ant savo gynėjų už koncentracijos neišlaikymą.

Rungtynių vinimi tapo Mindaugo Statausko įvartis. Kadangi artėja Mindauginės, „Dinerio“ puolėjas, dar nesibaigus rungtynėms, pasikeitė ir nuėjo ruošti šventę komandos draugams. Akivaizdu, kad po tokių pergalių ir šventės būna pavykusios.

Skaidiškės – Internacionalas 6:0

Į galutinį šios dvikovos rezultatą galima pažiūrėti dvejopai. „Internacionalas“ kovojo išties pagirtinai, todėl pralaimėjimas šešių įvarčių skirtumu nėra dėsningas. Kita vertus, skaidiškiečiai sukūrė tiek progų, kad jas išnaudojus tas skirtumas būtų dar didesnis.

Viskas prasidėjo nuo to, kad pirmąją rimtesnę ataką sukūrė „Internacionalas“. Antrąją – taip. Tik tada „Skaidiškių“ atstovai suprato, kad kažkas ne taip ir pradėjo žaisti taip, kaip jie moka.

Tuomet visas žaidimas persikėlė į „Internacionalo“ pusę. Tik tiek, kad įvarčiai nekrito. Donato Puslio geras žaidimas, pačių skaidiškiečių netikslūs smūgiai rezultato nekeitė ir jis praktiškai iki kėlinio pabaigos liko 0:0.

Tačiau, kai ilgai beldiesi, įprastai kažkas duris atidaro. Taip ir šiuo atveju. Prieš pat pertrauką pramušė Marijanas Nevedomskij. O kad maža nepasirodytų dar po minutės tą patį padarė ir Lukas Kaziukevičius.

Antras kėlinys buvo kitoks. „Intenacionalas“ toliau dantimis ir nagais kabinosi į varžovus, tačiau pajutę, kad rungtynės jau laimėtos, „Skaidiškės“ pradėjo mėgautis tuo, ką daro. Tas pasimėgavimas stipriai didino skirtumą.

Ši pergalė „Skaidiškėms“ garantuoja vietą stipriausiųjų aštuonete.

Oniksas – Grija 2:2

Neabejotinai, įdomiausios pirmadienio rungtynės, kuriose labai nedaug trūko iki sensacijos. „Oniksas“ išsigelbėjo priešpaskutinę minutę ir iškovojo tašką, kuris, kaip sako Edvardas Ruskan, gali būti labai svarbus kovoje dėl patekimo į didįjį grupės ketvertą.

O dabar apie pačias rungtynes. „Oniksas“ įmušė greitą įvartį ir visiškai kontroliavo situaciją. Tuomet iš arti į pagurklį labai stiprų smūgį suvalgė „Grijos“ kapitonas Tomas Zegalenka. Jis trumpai buvo praradęs sąmonę, tad žaidimas kuriam laikui buvo sustabdytas.

Sunku pasakyti, kokią įtaką padarė ši pauzė, tačiau faktas toks, kad po jos „Grija“ perėmė iniciatyvą ir net išlygino rezultatą, bet ir jį persvėrė savo naudai.

„Oniksui“ priklausė žaidybinė ir teritorinė persvara, tačiau „Grija“ kovėsi iš paskutiniųjų. Likus kiek daugiau nei minutei iki pabaigos, neatsilaikė.

Vilkai – Gulbinai 3:0

Nors galutinis rezultatas lyg ir diktuoja užtikrintą „Vilkų“ persvarą, tačiau iš tikro viskas buvo kitaip. Puikiai į rungtynes susirinkę „Gulbinai“ susitikimo pradžioje buvo geresnė komanda, tačiau tuomet praleido įvartį. Visiškai nekaltoje situacijoje.

Atrodo, kad „Gulbinams“ tas praleistas įvartis buvo toks netikėtas, kad kol jie galvojo, kas įvyko, buvo įmuštas ir antrasis įvartis.

Pajutę, kad rungtynės perlaužtos, „Vilkai“ jas tęsė labai užtikrintai. Net tada, kai teritorinę persvarą turėjo jų varžovai.

Iškart po pertraukos krito trečias įvartis ir ties juo buvo galima dėti tašką.