2022-07-19

VFL 2022 12 diena: „Žaibo kirtis“ – grupės nugalėtojas

Sinoptikai pirmadienį vėl prognozavo lietų, todėl, jei atvirai, buvo baisoka, kad nukeltas rungtynes teks dar kartelį nukelti. Galiausiai gavosi taip, kad sinoptikai apsiriko, o aštuonios komandos sužaidė ketverias priešpaskutinio grupių turo rungtynes.

Žaibo kirtis – Vilniečiai 3:0

Jei šioms rungtynėms brėžtumėm kreivę, tai iš „Vilniečių“ pusės ta kreivė būtų nukreipta žemėjančia puse. Kad būtų aiškiau, „Vilniečiai“ visai neblogai pradėjo rungtynes, tačiau užbaigė gerokai silpniau.

Priežastys? Ji vienintelė – „Vilniečių“ į rungtynes susirinko gerokai mažiau nei „Žaibo kirčio“ atstovų. Pastarieji sugebėjo visas aštuoniasdešimt minučių palaikyti panašų žaidimo tempą ir pelnytai nugalėjo.

Dabar grįžkime į dvikovos pradžią. „Vilniečiai“ nusprendė žaisti pirmu numeriu. Buvo kiek keista matyti besiginantį „Žaibo kirtį“, bet toks gyvenimas. Galiausiai, ne „Vilniečiai“, o „Žaibo kirčio“ futbolininkai mušė pirmieji.

Sužaidus beveik pusvalandį, kvailokai ne per toliausiai nuo savo baudos aikštelės ranka sužaidė vienas iš „Vilniečių“. Tai buvo pirmoji klaida. Netrukus dar vienas komandos žaidėjas, buvęs sienelėje, smūgio metu pakėlė koją ir būtent per ten skriejęs kamuolys netrukus atsidūrė vartų tinkle.

Po pertraukos „Žaibo kirčio“ persvara nebekėlė abejonių ir, senkant varžovų jėgoms, ši komanda pasižymėjo dar du kartus.

Grija – Setas 4:1

Praėjusiais metais prie Vasaros futbolo lygos prisijungusi „Grija“ šiemet savo kartelę kelia į viršų. Likus vienoms rungtynėms iki grupių etapo pabaigos, „Grija“ turi galimybę prasibrauti į pirmąjį aštuonetą. Tiesa, jei taip atsitiktų, už aštuoneto brūkšnio liktų praėjusio sezono čempionas „Dineris“.

Ir dar.. tam, kad „Grija“ išsaugotų galimybes pakovoti dėl titulo, komandai reikėjo nugalėti „Setą“. Atrodytų, kas čia tokio: nugalėti komandą, kurią iki šiol nugalėjo visi? Vis tik, nebuvo taip paprasta.

Šiose rungtynėse „Seto“ vartus gynė Tadas Žilinskas. Lyginant su pagrindiniu vartininku Robertu Butkumi, skirtumų žaidime per daug nebuvo, nes tiek dažnais atvejais Robertas, tiek šįsyk Tadas turėjo ką veikti. Skirtumas tarp jų toks, kad Tadas girdimas geriau. Gali būti, kad tas parėkavimas komandos draugams prisidėjo prie gero žaidimo.

Taigi, „Grija“ perėmė iniciatyvą nuo pat pradžių, tačiau įvarčio laukti teko beveik iki kėlinio pabaigos. Ilgą laiką tiesiog pritrūkdavo paskutinio perdavimo arba perspektyviose atakose komandos žaidėjo kiek uždelsdavo.

Likus porai minučių iki pertraukos, „Seto“ žaidėjai sutarė, kad „nedarys dirbtinių nuošalių“. Vos tik pasakė ir suklydo. Ernestas Komarovas atsidūrė vienas prieš vartininką ir užtikrintai pasiuntė kamuolį į vartus.

Antrasis kėlinys „Setui“ prasidėjo nestandartiškai. Vos startavus kėliniui, Maksimas Kartašovas puikiu smūgiu nuo virpsto pelnė pirmąjį „Seto“ įvartį“ per visą šį sezoną. Atrodė, kad bręsta sensacija, tačiau labai greitai „Grija“ vėl atgavo pranašumą, o per likusį laiką jį dar ir padidino.

Pažanga – TopKickers 3:5

Savo nelaimei, „Pažanga“ pasiūlė didelį varžybinį tempą ir galiausiai pati to tempo neatlaikė. Tiesa, pradžioje tuo net nekvepėjo.

„Pažanga“ vos po aštuonių minučių išsiveržė į priekį, o dar po trijų minučių uždirbo baudinį, kurį sėkmingai realizavo. 2:0 ir atrodė, kad pažangiečiai žygiuoja antrosios sezono pergalės link.

Tačiau realybė buvo kiek kitokia. „TopKickers“ po truputį gerino žaidimą, gerino, kol sulaukė pirmojo įvarčio. Netrukus ir antrojo.

Ir nors „Pažanga“, esant rezultatui 2:2, dar sugebėjo išsiveržti į priekį, tačiau tuomet visos žaidimo gijos priklausė jų varžovams. Maža to, tie varžovai pradėjo kurti nevaikiškas progas, kurios anksčiau ar vėliau turėjo virsti įvarčiais. Galiausiai, ir virto.

ŽV – PILK 4:1

Rungtynės, po kurių PILK visiškai sukomplikavo galimybes prasibrauti į aštuonetą, savo ruožtu, ŽV tas galimybes sutvirtino.

Kodėl laimėjo ŽV? PILK jiems leido žaisti per lengvai ir jie ta laisve pasinaudojo. Pirmiausia, legendinis Dmitrijus Raksa, kuris užtikrintai pašokdino prieš save buvusį varžovą bei pasiuntė kamuolį į vartus.

Po to įvarčio ŽV jautėsi dar laisviau, dar užtikrinčiau ir vėliau skirtumas tik augo. Garbės įvartį PILK įmušė dvikovai besibaigiant.