2022-07-20
Antradienį A grupėje buvo sužaistos visos paskutiniojo – 7 turo rungtynės. Po jų paaiškėjo, kad Dineris tęs čempionų titulo gynybą, o jam draugiją palaikys pirmą vietą grupėje užėmęs SKK „Oniksas“, į antrą poziciją išsiveržusios „Skaidiškės“ ir ketvirtoje vietoje grupės etapą baigę „Vilkai“. Atskiro paminėjimo nusipelnė ir pirmuosius taškus tarpusavio susitikime pelnę ir pirmąjį alų pasidalinę „Seto“ bei „Internacionalo“ futbolininkai.

Dineris – Grija 3:2

2021 metų VFL nugalėtojai titulo gynybą galėjo pabaigti jau 7-ame ture. Ketvirtoje pozicijoje prieš rungtynes žengęs „Dineris“ tik tašku lenkė laipteliu žemiau buvusią „Grijos“ komandą, tad nesėkmės atveju būtų likęs už pirmojo ketvertuko ribos. Visi žinome, kad VFL istorijoje dar nebuvo tokio atvejo, kad čempionai apgintų titulą. Tačiau vargu ar kas pamena, kada čempionai savo regalijų atsisakė po grupės etapo.

Tiesą sakant, „Grija“ stengėsi iš visų jėgų, kad būtent „Dineris“ taptų šio pasiekimo laureatu, tačiau čempionų patirtis ir meistriškumas visgi pranoko „Grijos“ jaunatvišką kovingumą bei energiją. Pirmame kėlinyje abi komandos keitėsi pavojingomis atakomis, bet vartų sargai kategoriškai nesutiko leisti aikštės žaidėjams pasižymėti.

Vis dėlto, pačioje pirmo kėlinio pabaigoje „Dineris“ ištraukė iš rankovės tūzą – puikiai atliko standartinę situaciją ir po Aringo Streckio smūgio galva ilsėtis išėjo pirmaudamas 1:0.

O antro kėlinio pradžioje apie save jauniesiems varžovams priminė buvęs Vilniaus „Žalgirio“, Kauno „Inkaro“ ir Klaipėdos „Atlanto“ puolėjas Vidas Kaušpadas. Kaip geriausiais savo karjeros laikais Vidas suklaidino kelis varžovus ir galingu smūgiu iš kairės pelnė antrą įvartį.

Kai 50-ą minutę Darius Burbulis po dar vieno standarto puikiu smūgiu smeigė trečią įvartį, atrodė, kad rungtynių baigtis nekelia jokių abejonių. Tikėtina, kad tuo patikėjo ir patys „Dinerio“ futbolininkai. Jie šiek tiek sumažino apsukas, atsitraukė prie savų vartų – ir po penkių minučių traukė kamuolį iš tinklo. Neturėdami ko prarasti „Grijos“ futbolininkai pradėjo žaisti dar aktyviau, tačiau „Dinerio“ vartų sargas Jurij Mendus traukė viską ir iš visur. Visgi 69 minutę ir jis buvo bejėgis, o antrą savo įvartį pelnęs Darius Butovičius maksimaliai pakurstė rungtynių intrigą.

Paskutinės mačo atkarpa buvo paženklinta emocinga kova, geltonomis ir raudonomis kortelėmis, tačiau įvarčių daugiau pelnyta nebuvo, tad pergalę iškovojęs „Dineris“ galėjo kiek lengviau atsipūsti – jų titulo gynyba dar nesibaigė.

Skaidiškės – JSK Gulbinai 2:1

Kitoje Panerio stadiono aikštės pusėje susitiko komandos dar prieš rungtynes žinojusios, kad jų keliai išsiskirs: „Skaidiškės“ judės su pirmu grupės ketvertu, o „Gulbinai“ – su antru. Tiesą sakant, „Gulbinams“ rungtynių rezultatas neturėjo jokios turnyrinės reikšmės, nes jie bet kuriuo atveju finišavo šeštoje pozicijoje. Tuo metu „Skaidiškės“ dar galėjo pakilti aukštyn, arba pakristi žemyn.

Įdomiausia, kad visiškai be įtampos rungtynes pradėję „Gulbinai“ jau 9 minutę išsiveržė į priekį, kai gražią ataką tiksliu smūgiu užbaigė Justas Šerkšnas. Tiesa, jau po kelių minučių Pavelas Šarynskis rezultatą išlygino, tačiau išsiveržti į priekį „Skaidiškėms“ niekaip nepavyko. Gan neblogai į rungtynes susirinkę „Gulbinai“ atkakliai gynėsi, o ištaikę momentą – ir patys gan aštriai kontratakavo.

Antroje rungtynių dalyje „Skaidiškės“ ir toliau nesėkmingai bandė pramušti varžovų gynybą, o pastarieji iš paskutinių jėgų gynėsi. Tačiau iki galo išstovėti „Gulbinams“ nepavyko. 71 minutę Tomaš Korkut smūgiuotas kamuolys kliudė Kęstą Maželį ir rikošetu nuskriejo į „Gulbinų“ vartus.

Pergalė „Skaidiškėms“ garantavo mažiausiai antrą vietą grupėje, tačiau buvo dar galimybė, kad „Vilkų“ laimėjimo prieš SKK „Oniksą“ atveju „Skaidiškės“ pakiltų ir į A grupės viršūnę.

SKK Oniksas – Vilkai 2:1

Prieš paskutinį turą „Onikso“ sąskaitoje buvo 16, o „Vilkų“ – 13 taškų. Iškovoję pergalę „Vilkai“ būtų suformavę A grupėje 16 taškų surinkusių komandų trejetuką, tad galutinis jų išsidėstymas priklausytų nuo tarpusavio mačų baigties. Čia persvarą turėjo „Skaidiškės“, 6:0 įveikusios „Vilkus“ ir 2:3 nusileidusios „Oniksui“. Jų bendras įvarčių santykis buvo +5, tuo metu „Oniksas“ turėjo +1, o „Vilkai“ – -6.

Kai 17 min. Aivaras Grabliauskas neįtikėtinai tiksliu smūgiu užklupo nepasiruošusį „Onikso“ vartininką Valerijų Krasockį ir išvedė „Vilkus“ į priekį, virtualioje A grupės komandų rikiuotėje „Skaidiškės“ pakilo į viršūnę, o „Oniksas“ smuktelėjo į antrą vietą.

Toks išsidėstymas išsilaikė iki 56 minutės, kai „Onikso“ žaidėjas Audrius Ruželė tiksliu smūgiu galva išlygino rezultatą. Lygybė sugrąžino „Oniksą“ į pirmą vietą, tuo metu „Vilkams“ prarasti du taškai reiškė tą patį, ką ir trys – smukimą į ketvirtą turnyrinės lentelės poziciją.

Baigiantis rungtynėms „Onikso“ futbolininkai daugiau dėmesio skyrė savo vartų saugumui, tačiau galiausiai „Vilkai“ įteikė varžovams dovanėlę ir leido pasiimti visus tris taškus. „Vilkų“ gynėjas prarado kamuolį prie savų vartų, Arminas Lapinskas metėsi į ataką ir iš stataus kampo pasiuntė kamuolį į varžovų vartų tinklą.

Iškovojęs pergalę „Oniksas“ pirmąjį varžybų etapą užbaigė pirmoje A grupės vietoje, antroje finišavo „Skaidiškės“, trečioje – „Dineris“, o ketvirtoje – „Vilkai“.

Internacionalas – Setas 0:0

Paskutinis turas turėjo ir dar vieną intrigą: ar pavyks iki tol be taškų žengusioms komandoms – „Setui“ ir „Internacionalui“ pagaliau atsidaryti? Kadangi rungtynės baigėsi be įvarčių, tad atsidaryti taškų sąskaitas pavyko abiem komandom, nors tokia baigtimi, be abejo, labiau džiaugėsi „Setas“.

Visgi būtent „Setui“ tai buvo antros rungtynės iš eilės, be to, komandos gretose šįkart netrūko vyresnio amžiaus žaidėjų, kuriems nebuvo lengva kautis su jaunesniais priešininkais. Tačiau „Seto“ vartininkas Robertas Butkus buvo nepramušamas, gynyba stovėjo kaip siena, tad pirmą kartą šiame sezone „Setas“ neprasileido, o tuo pačiu – ir pasiėmė pirmą tašką.

„Internacionalas“ daugiau atakavo ir turėjo gerokai daugiau progų, tačiau pasižymėti nesugebėjo, o kai neįmuši – tai ir daugiau nei taško pasiimti neišeina. Kita vertus, lygiosios „Internacionalo“ padėties turnyrinėje lentelėje nepakeitė, nes dėl geresnio įvarčių santykio jie vis tiek finišavo septintoje A grupės pozicijoje.

Ant paskutinio grupės turnyrinės lentelės laiptelio liko „Setas“, šeštoje vietoje pirmą etapą užbaigė „Gulbinai“, penktoje – „Grija“.