2022-07-27

Antradienį startavo lemiamas Vasaros futbolo lygos etapas, kuriame aštuonios komandos varžosi dėl čempiono titulo, dar keturios – dėl išlikimo taurės. Viršutinėje pusėje du žingsnius į priekį žengė WWG nugalėjęs „Dineris“ ir vieną žingsnį žengęs „Oniksas“, apatinėje dalyje – beveik visus reikalus sutvarkė „Grija“, o „Internacionalas“ ir PILK nugalėtojo neišsiaiškino.

Dineris – WWG 3:1

„Dineris į šias rungtynes susirinko daug geriau nei įprastai, todėl „Dineris“ šiose rungtynėse ir žaidė daug geriau nei įprastai. Vienintelis trūkumas šiai komandai – vartininko grandyje. Tad savo gebėjimus teko demonstruoti Vidui Kaušpadui.

Dabar galime tik spėlioti, kaip būtų susiklosčiusios šios rungtynės, jei ne pradžioje įvykęs WWG gynėjo ir vartininko nesusikalbėjimas, tačiau toks nesusikalbėjimas buvo ir jis Martyno Areškos komandai kainavo praleistą įvartį.

Labai greitai po kontratakos čempionai skirtumą padvigubino ir WWG krito į duobę. Jų pačių laimei, neilgam. Sugebėję sugrįžti į žaidimą, WWG atstovai sugrįžo ir į vieno įvarčio deficitą.

Laiko dar buvo likę labai daug. Per jį „Dineris“ po kontratakos įmušė trečiąkart, o WWG savaisiais šansais nepasinaudojo.

Čempionas žengė tvirtą žingsnį pusfinalio link, tačiau, kaip M.Areška sako: šioje serijoje dar niekas nebaigta.

ŽV – Oniksas 0:1

Pradedant šių rungtynių pristatymą, galime tik priminti, jog „Oniksas“ tapo grupės, kurioje žaidė „Dineris“ ir „Skaidiškės“ nugalėtojas. Galime tik priminti, kad „Oniksas“ per visą grupės turnyrą nepatyrė nei vieno pralaimėjimo ir akivaizdžiai buvo šių rungtynių favoritas.

Vis tik, ne viskas taip paprasta, kaip atrodo. „Oniksui“ prireikė laiko, kad įsižaistų, o pergalingas įvartis buvo įmuštas ne pagal rungtynių logiką.

„Onikso“ progų banga pakilo antrojo kėlinio pradžioje ir tuo metu ŽV tikrai sekėsi. Geri, o kartais ir net labai geri epizodai įvarčiais nevirto ir tuomet buvo skirtas baudinys. Visiškai nepavojingoje, visiškai nekaltoje situacijoje stūmimas į nugarą, kuris lėmė baudinį ir įvartį.

Paskutinės dešimt žaidimo minučių jau priklausė ŽV. Viskas prasidėjo nuo pavojingos atakos, kuri įvarčiu nevirto tik dėl itin užtikrinto „Onikso“ žaidimo. Tuomet standartinė situacija, dar viena pusprogė, bet.. rezultatas nepakito.

Internacionalas – PILK 3:3

PILK nesitikėjo tokio varžovų įžūlumo ir už tai buvo priversti susimokėti. Tiesa, prie to įžūlumo nemaža dalimi prisidėjo ir patys PILK‘ai varžovams suteikę trijų įvarčių persvarą.

Pirmasis įvartis įkrito keistokai. Bandymas atlikti perdavimą nepavyko, tačiau niekam neprilietus kamuolio, jis įskriejo į vartus. Atrodo, kad to „Internacionalui“ ir tereikėjo. Varžovai pasimetė ir tai kainavo dar du lengvus įvarčius.

Vis tik, PILK šioje serijoje nėra silpnesnė komanda ir kai ji tai suprato, situacija pradėjo keistis. Vienas įvartis iki pertraukos, dar vienas – po pertraukos ir tuomet prasidėjo nesuvokiama vartų apgultis.

Tiesa, nesuvokiamas buvo ir „Internacionalo“ atsitraukimas į gynybą. Ši komanda įprastai taip nežaidžia.

PILK savojo šanso sulaukė paskutinę sekundę. Galingas smūgis ir pirmojo serijos dalis baigėsi lygiosiomis 3:3.

Pažanga – Grija 0:5

Apie šias rungtynes galima pasakyti tik tiek, kad „Pažanga“ kovėsi tik kėlinį, kol turėjo jėgų. Kai jos apleido, „Grija“ tapo stipresne komanda ir tai įtvirtino dar keturiais įvarčiais.

Turbūt, kad „Pažanga“ pralaimėjimo penkių įvarčių skirtumu nenusipelnė, tačiau, žiūrint iš kitos pusės, ši komanda buvo stipresnė ir laimėjo pelnytai.

Akivaizdu, kad šioje serijoje laimėtojas beveik aiškus.