Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2022-07-28
Trečiadienį pirmuosius ketvirtfinalių mačus sužaidė ir likusios 8 Vasaros futbolo lygos komandos. Skirtingai nei antradienį, šįkart lygiųjų nebuvo, tačiau nenutiko ir sutriuškinimų. Ramiausiai gali jaustis prieš atsakomąsias rungtynes su Setu trijų įvarčių persvarą turinti FK „TopKickers“ ekipą, bet visose kitose porose reikalai dar anaiptol nėra sutvarkyti.

Vilkai – Žaibo kirtis 2:3

Taip, savo reikalų ketvirtfinalyje dar nesutvarkė ir neoficialiai pajėgiausiu šio sezono kolektyvu tituluojamas „Žaibo kirtis“. 2020 metų čempionai ir 2021 metų vicečempionai galingai startavo ir jau 4 minutę „Vilkai“ buvo priversti traukti kamuolį iš savo vartų tinklo. Gynėjo ir vartininko nesutarimas kainavo laisvą smūgį baudos aikštelės prieigose, o „Žaibo kirtis“ standartinę situaciją pavertė Mariaus Gelumbausko įvarčiu.

15 min. dar vienas tobulai išpildytas favoritų standartas virto Kęstučio Platūkio neatremiamu smūgiu – ir „Žaibo kirtis“ padvigubino savo persvarą. O kuomet 35 min. tas pats K. Platūkis įkalė ir trečią bankę, atrodė, kad „Vilkų“ dainelė sudainuota.

Bet jau po minutės Normantas Bartninkas atsakė nuostabiu smūgiu iš oro – ir prieš pat pertrauką „Vilkai“ parodė savo iltis. O kai pačioje antro kėlinio pradžioje Aivaras Gabliausias dar kartą pramušė „Žaibo kirčio“ vartininką Augustiną Latvėną – žaidimas tarsi prasidėjo iš naujo.

Antrame kėlinyje su kamuoliu ilgiau buvo „Žaibo kirtis“, jie ir į vartus smūgiavo dažniau, tačiau pavojingiausius epizodus sukūrė ne favoritai, o „Vilkai“. Ir tai, kad jiems nepavyko išlyginti rezultato – labiau nusisukusios Fortūnos, nei varžovų pasiaukojamos gynybos pasekmė.

Po rungtynių „Žaibo kirčio“ atstovas Gintautas Šteinas teigė, kad jie anaiptol nenuvertino varžovų, bet tuo pačiu pripažino, kad po trijų įvarčių buvo tikėjimas, kad „jau viską pasidarėme“. „Atrodė, kad jau laimėjome seriją, nes pirmaudami 3:0 galėjome ir dar kokius 2-3 įmušti. Bet „Vilkai“ kėlinio gale įmušė įvartį – ir tai pakeitė visų rungtynių eigą. O kai jie antro pradžioje dar kartą įmušė – mes tarsi apsikeitėme rolėmis. Jie pradėjo mus spausti, o mes – gintis. Jie tikrai galėjo išlyginti ir ne kartą. Nors ir laimėjome, bet žingsnio į priekį nežengėme, jaučiamės tarsi būtume sužaidę lygiosiomis“, – konstatavo G. Šteinas.

Tuo metu „Vilkų“ vadovas Mindaugas Broga apgailestavo dėl silpnos rungtynių pradžios. „Tas varžovų vardas, favoritų etiketė padarė savo, išėjome tarsi drebančiomis kojomis, praleidome apmaudžius įvarčius. Bet kai įmušėme vieną, antrą – tada pamatėme, kad „Žaibo kirtis“ atsitrauke į gynybą, o tai šioje lygoje nėra labai jau dažnas atvejis. Tiesą sakant, šį sezoną jie buvo praleidę vos vieną įvartį, o dabar – net du. Bet trys praleisti gal jau būtų per daug. Aišku, kartėlis liko, nes galėjome išlyginti rezultatą“, – samprotavo M. Broga.

Carlsberg Nealkoholinis – JSK Gulbinai 1:2

A grupės 6-os ir B grupės 7-os komandų akistata parodė, kad patirtis visgi yra svarbus akcentas. „Carlsberg Nealkoholinis“ smagiai pradėjo rungtynes ir jau 8 min. po nuostabaus Eugenijaus Zablockio pataikymo į 9-iukę išsiveržė į priekį. Pirmame kėlinyje CN neblogai darbavosi gynbyoje, aktyviai judėjo į kontratakas ir turėjo dar bent kelias progas, kurių realizuoti nesugebėjo.

O antro kėlinio pradžioje „Gulbinai“ vieną po kito sumušė du įvarčius – ir situacija aikštėje kardinaliai pasikeitė. Po praleistų įvarčių CN žaidimas akivaizdžiai išsiderino, o iniciatyvą perėmę „Gulbinai“ galėjo ir dar labiau pasididinti persvarą prieš atsakomąjį mačą.

„Gera kova buvo, varžovai neblogai susirinko, turėjo priekyje pajėgių žaidėjų. Aišku, mes dar rungtynių pradžioje privalėjome įmušti bent kelis įvarčius, bet ir jie atsakė pavojingais smūgiais, o jų įvartis tikrai buvo reto grožio. Gerai, kad antro pradžioje mes pagaliau pramušėme, išsiveržėme į priekį, bet tai dar nieko nereiškia. Manau, kad antros rungtynės bus tokios pat kaip ir pirmos. Kadangi nebėra išvykos įvarčių, tad ir antrame mače laukia labai rimta kova“, – konstatavo „Gulbinų“ atstovas Andrius Dubickas.

Setas – TopKickers 1:4

Šiose rungtynėse buvo bene mažiausiai įtampos, nes abi komandos tiesiog žaidė futbolą ir į kietesnę fizinę kovą nesivėlė. Paisydamas turnyrinės lentelės subordinacijos „Setas“ nuo pirmų minučių pasirinko gynybinę taktiką, tačiau nevengė ir kontratakuoti. Per pirmas 10 minučių būtent „Seto“ žaidėjai turėjo kelias galimybes pasižymėti, bet pataikyti į vartus iš gan dėkingų padėčių jiems nepavyko.

Supratę, kad žaisdami viena koja rungtynių nelaimės „TopKickers“ futbolininkai padidino apsukas – ir nuo 13 iki 31 minučių sumušė keturis įvarčius. Tiesa, reikia pastebėti, kad įvarčiai į „Seto“ vartus krito nestadartiniai: po rikošetų, per gynėjų kojų mišką, tarsi prieš elementarią futbolo logiką, o setininkų vartų sargas Robertas Butkus pirmame kėlinyje beveik neturėjo progų pademonstruoti savo sugebėjimus.

Tačiau antrame kėlinyje „Seto“ vartininkas pagavo tuo pat metu Malmėje „Žalgirio“ vartus gynusio Edvino Gertmono bangą – ir pradėjo traukti vieną varžovų smūgį po kito. Įdomiausia, kad antroje rungtynių dalyje „TopKickers“ turėjo net daugiau progų nei pirmoje, tačiau kėlinį 1:0 laimėjo „Setas“.

51 min. Kirilas Jaskovas neleistinai sustabdė varžovą prie savo baudos aikštelės ir suteikė progą „Setui“ pademonstruoti savo namų darbus. Nors pirmą smūgį neetatinis „TopKickers“ vartininkas Evaldas Gelumbauskas atrėmė, bet antruoju Tomas Eitminavičius visgi nukreipė kamuolį į vartus.

Nors abi komandos antrame kėlinyje nevengė atakuoti, o smūgių ir progų (bent jau iš „TopKickers“ perspektyvos žiūrint) būtų užtekę visoms rungtynėms, bet rezultatas nepakito ir pergalę 4:1 iškovojo „TopKickers“ komanda.

„Tikėjomės panašių rungtynių, kad turėsime kamuolį, momentų, bus didelis rezultatas. Pirmame kėlinyje taip ir buvo, įmušėme keturis, turėjome ir daugiau įmušti. Antrame kėlinyje atsipalaidavome, bėgome mušti įvarčių ir patys prasileidome. Tiesą sakant, galėjom prasileisti ne vieną, bet įmušti turėjome daug daugiau. Bet kažkaip nekrito, o ir varžovų vartininkas patraukė labai daug gerų smūgių. Bet smagu, kad ir kitos rungtynės bus reikšmingos, ko mes ir norime“, – kalbėjo „TopKickers“ atstovas German Rudnev.

„Prieš rungtynes mintys nebuvo pozityvios, bet gavosi geriau nei tikėjausi. Smagiai pasižaidėme, varžovai leido ir mums pažaisti. Šiandien turėjome visai kitą sudėtį nei grupės etape, prisijungė Markas Razmaratas, kuris šiek tiek sutvarkė mūsų žaidimą aikštės viduryje, tad ir futbolas buvo kokybiškesnis“, – atkreipė dėmesį „Seto“ atstovas Darius Burbulys.

Vilniečiai – Skaidiškės 2:0

Galimai realiausias pretendentas į pirmųjų ketvirtfinalio etapo rungtynių netikėtumo nominaciją. „Skaidiškės“ A grupėje užėmė 2 vietą, į rungtynes su B grupėje 3-ioje pozicijoje finišavusiais „Vilniečiais“ susirinko likus bent valandai iki jų pradžios ir demonstravo rimtą nusiteikimą bei požiūrį.

Tačiau nusėdus dvikovos dulkėms paaiškėjo, kad prieš atsakomąjį mačą dviejų įvarčių persvatą turi ne „Skaidiškės“, o „Vilniečiai“. Priešpaskutinę pirmo kėlinio minutę Tomas Novoslavskij pramušė pirmą, o priešpaskutinę antro kėlinio minutę – Jaroslav Vasiutin padėjo ir antrą kamuolį į „Skaidiškių“ vartų tinklą.

Po rungtynių „Skaidiškių“ atstovas Marius Bukauskas konstatavo, kad dviejų lygių varžovų akistatoje sėkmė šyptelėjo „Vilniečiams“. „Rungtynės buvo kovingos, atkaklios ir apylygės. Tik jiems pasisekė du kartus įmušti, o mums – ne. Pirmą įvartį prasileidome po jų aukšto perdavimo link tolimo virpsto. Mūsų gynėjai nesusikalbėjo, neišmušė kamuolio – ir gavo įvartį į rūbinę. Antras krito pačioje pabaigoje, šito tikrai galėjome išvengti. Apmaudžiausia, kad patys turėjome daug progų, bet „Vilniečių“ vartininkas viską traukė. Net kelis smūgius iš dviejų metrų – ir tuos atrėmė. Įdomiausia, kad kai jis kituose turnyruose žaidžia mūsų komandoje – prasileidžia kliurkas. O kai žaidžia prieš mus – viską traukia“, – stebėjosi M. Bukauskas.

Tuo metu „Vilniečių“ vartų sargas Piotr Truselevič savo asmeninio pasirodymo nesureikšmino. „Nesakyčiau, kad šios rungtynės man buvo geriausios. Su „Skaidiškėmis“ turėjau ir dar geresnių rungtynių. Šį kartą ir progų daug nebuvo, gal viena pirmame ir dvi-trys antrame. Labai užtikrintai sužaidė mūsų gynyba, tad man daug darbuotis neteko. O šiaip rungtynės buvo apylygės, bet mums pasisekė įmušti, todėl ir laimėjome“, – konstatavo P. Truselevič.