2022-08-02
Antradienį buvo sužaistos ketverios atsakomosios ketvirtfinalių rungtynės. Be didesnių problemų savo reikalus susitvarkė FK „TopKickers“, tuo metu „Žaibo kirčiui“ ir JSK „Gulbinai“ futbolininkams teko gan stipriai padirbėti siekiant palankių rezultatų. Didžiausią dienos staigmeną pateikė „Skaidiškės“, atsakomosiose rungtynėse pasiekusios įtikinamą revanšą prieš „Vilniečius“.

Skaidiškės – Vilniečiai 6:1

Po pirmų ketvirtfinalio rungtynių „Skaidiškės“ turėjo dviejų įvarčių deficitą ir atrodė, kad „Vilniečių“ riešutėlis gali būti per kietas. Tačiau antradienį paaiškėjo, kad „Vilniečių“ riešutėliai anaiptol nebe tokie kieti. Per pirmas 10 minučių „Skaidiškės“ pelnė du įvarčius ir išlygino bendrą abiejų rungtynių rezultatą. O po to kai 27 minutę Pavelas Šarinskis puikiu baudos smūgiu padidino „Skaidiškių“ pranašumą iki trijų įvarčių „Vilniečių“ rankos galutinai nusviro.

Kad jos taip ir nepakiltų pasirūpino nuostabias rungtynes sužaidęs Lukas Kaziukevičius. Savo prasiveržimais daug rūpesčių varžovams sukėlęs „Skaidiškių“ atstovas iš viso pelnė 4 įvarčius ir neleido „Vilniečiams“ sugrįžti į žaidimą. Vieninteliu šviesesniu epizodu pastariesiems tapo garbės įvartis, kurį 76 min. pelnė vyriausias komandos žaidėjas, 56-erių Stanislav Denkovskij.

„Buvom susitarę kovoti, pakeitėm taktiką, stengėmės daugiau žaisti žemais kamuoliais, šiek tiek labiau paspausti varžovus, neleisti jiems žaisti. Mums pasisekė, kad labai greitai įmušėme tris įvarčius. Tada įtampa nuslūgo, atsipalaidavome – ir viskas gerai baigėsi“, – konstatavo „Skaidiškių“ komandos atstovas Marius Bukauskas.

„Manau, kad pralaimėjome morališkai, nes iš pat pradžių jautėsi, kad kai kurie žaidėjai nenusiteikę, nebuvo 100-procentinio atsidavimo. Tiesiog palūžome. Kadangi pagrindinis mūsų vartininkas vėlavo, man teko su trauma stotis į vartus, labai greitai praleidome tris įvarčius – ir viskas. Nėra ką daugiau pasakoti“, – parieškė pirmose rungtynėse „Skaidiškėms“ pasižymėti neleidęs „Vilniečių“ vartininkas Piotr Truselevič.

Po pergalės bendru rezultatu 6:3 ketvirtfinalyje „Skaidiškės“ tęs kovą dėl Didžiosios taurės, o „Vilniečiai“ turės tenkintis žaidimu dėl 5-8 vietų.

TopKickers – Setas 5:0

Jei pirmose tarpusavio rungtynėse „Setas“ sugebėjo nustebinti varžovus ir netgi laimėjo vieną (antrą) rungtynių kėlinį, tai atsakomojoje dvikovoje jokia intriga nekvepėjo. „TopKickers“ į rungtynes delegavo net 17 žaidėjų, rungtyniavo dviem lygiaverčiais septynetais ir pelnytai laimėjo.

Jau 16 minutę po Kirilo Jaskovo ir Vytauto Stankūno tikslių smūgių „TopKickers“ pirmavo 2:0, o įpusėjus kėliniui persvarą dar labiau padidino Germanas Rudnevas. Per pirmas 40 minučių „TopKickers“ ne tik aktyviai atakavo, bet ir užtikrintai tvarkėsi gynyboje. Antroje rungtynių dalyje žaidimo intensyvumas akivaizdžiai sumažėjo, juo labiau, kad kėlinio pradžioje po Emilio Tankūno ir Pavelo Rudnevo įvarčių rezultatas išaugo iki 5:0.

Baigiantis susitikimui kelis kartus arti įvarčio buvo ir „Setas“, tačiau antroje rungtynių dalyje „TopKickers“ vartų sargu buvęs P. Rudnevas varžovams pasižymėti neleido.
„Turėjom du apylygius septintukus ir dar kelis papildomus žaidėjus, tad keitėmės pagal grafiką, visi gavo laiko pažaisti, niekas nebuvo nuskriaustas. Kadangi varžovai šį kartą rimtesnės kovos nedavė, tai mes tarpusavyje pasivaržėme, skaičiavome kuris septintukus įmuš daugiau įvarčių. O šiaip, aišku smagu, kad ne tik įmušėme penkis, bet ir neprasileidome“, – teigė „TopKickers“ atstovas G. Rudnevas.

Laimėję seriją bendru rezultatu 9:1 „TopKickers“ ne tik iškovojo penktą pergalę iš eilės, bet ir dar žingsneliu priartėjo prie Mažosios VFL taurės. Tuo metu „Setas“ turės galimybę sezoną užbaigti pagal jiems įprastą scenarijų, dalyvaudami kovoje dėl 13-16 vietų.

JSK Gulbinai – Carlsberg Nealkoholinis 1:1

Antroje turo dalyje paaiškėjo pirmosios turo dalies nugalėtojų (ir pralaimėtojų) varžovai. Jei pirmoje dalyje gan anksti išryškėjo nugalėtojų kontūrai, tai antroje abiejose Panerio stadiono aikštės pusėse vyko atkakli lygių varžovų kova. Bene atkakliausiai futbolininkai grūmėsi bene lygiausioje – „Gulbinų“ ir „Carlsberg Nealkoholinis“ poroje.

Pirmas rungtynes 2:1 laimėję „Gulbinai“ susirinko gausiau nei vos du rezervinius žaidjėus turėję varžovai, tačiau po pirmo kėlinio būtent jie turėjo vieno įvarčio deficitą. Nors rungtynių pradžioje iniciatyva priklausė „Gulbinams“, bet 27 min. Eimantas Kotovas, kažkiek prieš žaidimo logiką, ėmė ir pramušė varžovų gynybą. Pelnytas įvartis įpūtė pasitikėjimo „Carlsberg Nealkoholinis“ futbolininkams, jie perėmė iniciatyvą ir pirmą kėlinį užbaigė žaisdami pirmu numeriu.

Vis dėlto išlaikyti trapios persvaros, garantavusios bent jau baudinių seriją, CN komandai nepavyko. 58 min. Justas Selenkovas tiksliu smūgiu užbaigė „Gulbinų“ kombinaciją sugrąžino persvarą serijoje savo komandai. Nors laiko iki rungtynių pabaigos dar buvo likę apsčiai, tačiau „Carlsberg Nealkoholinis“ komandos jėgos po truputį seko, atakose nebeliko aštrumo, o įtampą prie varžovų vartų palaikė tik stadandartinės situacijos. Tačiau ir iš jų nieko apčiuopiamo „Carlsberg Nealkoholinis“ išspausti nepavyko, tad galiausiai žaliųjų komandai teko pasitenkinti alaus dalybomis.

„Kova tikrai buvo gera, komandos vertos viena kitos. Manau, kad lygus rezultatas atitinka žaidimą: ir jie turėjo progų, ir mes turėjom. Įmušėme tik po vieną, bet tai atspindi tą įtampą ir kovą aikštėje“, – po rungtynių kalbėjo „Gulbinų“ atstovas Andrius Dubickas.

Bendru rezultatu 3:2 pergalę ketvirtfinalyje išplėšę „Gulbinai“ kitame etape egzaminuos „TopKickers“, o „Carlsberg Nealkoholinis“ paguodos ieškos akistatose su „Setu“.

Žaibo kirtis – Vilkai 2:2

Pirmose rungtynėse „Žaibo kirtis“ startavo trijų įvarčių salve, bet po to „Vilkai“ atsakė dviem grybštelėjimais, o Vasaros futbolo lygos favoritai galėjo džiaugtis tuo, kad neprasileido dar ir trečio.

Antrose rungtynėse „Žaibo kirtis“ pasirinko atsargesnę taktiką, žaidė nuo gynybos, o atakose siekė išnaudoti savo greitakojus puolėjus. Sprendimas davė skalsių vaisių, nes 23 minutę Giedrius Lekandra pasiuntė kamuolį į „Vilkų“ vartus ir sukūrė savo komandai saugesnį dviejų įvarčių pranašumą. Antro kėlinio pradžioje „Vilkų“ vartininkas pervertino savo sugebėjimus, prarado kamuolį savo baudos aikštelėje ir Justinas Baltrimavičius be didesnio vargo pelnė antrą „Žaibo kirčio“ įvartį.

Tačiau ir šį kartą „Vilkai“ kovėsi iki galo. 59 min. įspūdingu tolimu šūviu į viršutinį vartų kampą pasižymėjęs Grinvydas Januitis atkūrė intrigą. „Reikia dar dviejų“, – tuo metu aikštės prieigose nuskambėjo šūkis. Ir „Vilkai“ tikrai stengėsi šį reikalavimą įgyvendinti, bet pavyko tik iš dalies. Jau per teisėjo pridėtą laiką Aivaras Grabliauskas įstūmė kamuolį į ŽK vartus ir rezultatą išlygino, bet dar vienam įvarčiui laiko nebeliko.

„Jei nebūtume padovanoję antro, žioplo įvarčio, kai mūsų vartininkui tiesiog nepasisekė, gal viskas būtų kitaip. Sėkmė nuo mūsų nusisuko. Tikėtina, kad jei dar būtume turėję kelias minutes, gal tikrai būtume įmušę ir trečią. Nes šį kartą ne tik davėme kovą, bet ir pirmą kartą sezone atėmėme dalį alaus iš „Žaibo kirčio“. Bet tai menka paguoda, nes ne tam mes būrėme komandą“, – konstatavo „Vilkų“ treneris Mindaugas Broga.

„Jie pirmose rungtynėse vos neišlygino, o šį kartą – ir pasiekė lygiąsias. Gerai, kad bendrame rezultate mes laimėjome. „Vilkai“ nuo pat pradžių mus spaudė, mes daugiau laiko praleidome gynyboje, bet taip pat ir ieškojome progų kontratakuoti. Turėjome progų, įmušėme du įvarčius, viskas buvo ramu, kol neprasileidome. Tiesa, nesakyčiau, kad po to kilo kažkokia įtampa. Mes turėjome progų, buvo virpstas, neįmušėme – ir pačioje pabaigoje dar ir prasileidome. Bet pralaimėti negalėjome, nes laiko dar vienai atakai „Vilkai“ neturėjo“, – pastebėjo „Žaibo kirčio“ atstovas Gintautas Šteinas.

„Žaibo kirtis“ dėl kelialapio į finalą kaposis su „Skaidiškėmis“, o „Vilkai“ sezoną pratęs dvigubu pasimatymu su „Vilniečiais“.