2022-08-04
Vasaro futbolo lygos ketvirtfinalio etapas trečiadienį finišavo atkakliomis kovomis, tačiau jose didesnių staigmenų neužfiksuota. Čempionų titulą ginantis Dineris išvengė nemalonumų dvikovoje su W.W.G., SKK Oniksas įrodė savo pranašumą prieš ŽV, tą patį padarė PILK ir Grija.

Grija – Pažanga 4:2

Pirmose ketvirtfinalio rungtynėse „Grija“ savo varžovus įveikė rezultatu 5:0, tad antrose iš esmės kova vyko tik dėl alaus. Reikia pasakyti, kad „Pažanga“ kovėsi labai rimtai ir po pirmo kėlinio Panerio stadiono švieslentėje mirgėjo du dvejetai.

Vis dėlto, antroje rungtynių dalyje išryškėjo jaunatviškesnio „Grijos“ kolektyvo pranašumas. 51 minutę Ernestas Kamarovas dar kartą išvedė „Griją“ į priekį, o galutinai abejones dėl putojančio prizo panaikino 62 min. ketvirtą įvartį pelnęs Jevgenij Volkov.

„Reikia pasakyti, kad šį kartą „Pažanga“ atrodė žymiai geriau – ir kamuoliuką palaikė, ir atakų padarė, ir mums įvarčių įmušė. Kita vertus, mes dar prieš rungtynes buvome tikri, kad pateksime į kitą etapą, tad gal ir mums trūko užsivedimo. Po pirmo kėlinio rezultatas buvo lygus, buvo ir šiokia tokia intrigėlė, priešininkai stengėsi, bet mes buvome stipresni“, – konstatavo „Grijos“ atstovas Tomas Zegalenko.

W.W.G. – Dineris 2:2

Galiojantys VFL čempionai – FK „Dineris“ po pirmojo ketvirtfinalio mačo turėjo dviejų įvarčių persvarą prieš ambicingą W.W.G. kolektyvą. Nors pagal futbolo logiką būtent pastariesiems reikėjo daugiau atakuoti ir ieškoti laimės prie varžovų vartų, bet antrų rungtynių pradžioje gerokai daugiau darbo turėjo W.W.G. vartininkas Aurimas Dambrauskas. Kita vertus, jei aktyviai rungtynes pradėjęs „Dinerio“ puolėjas Lukas Vaičiūnas būtų bent šiek tiek tikslesnis, tikėtina, kad ir Aurimas nebūtų išgelbėjęs.

Tačiau „Dinerio“ puolėjai šaudė tuščiais šoviniais, o štai bene pirmas W.W.G. pataikymas į vartus virto įvarčiu. 20 minutę W.W.G. lyderis Vasilij Novičkov atliko baudos smūgį – ir kamuolus mįslinga trajektorija nuskriejo į „Dinerio“ vartus.

Įvartis šiek tiek pakylėjo įtampos lygį, aikštėje užsimezgė rimtesnis kontaktas, atsirado emocija, tačiau ypatingų progų prie varžovų vartų neturėjo nei vieni, nei kiti. Bent jau iki 64 minutės, kai ganėtinai elementarioje situacijoje kamuolys po varžovo smūgio pataikė į nugarą „Dinerio“ gynėjui Domantui Savičiui – ir suspurdėjo čempionų vartų tinkle.

Dar po minutės W.W.G. galėjo pasiųsti čempionus į gilų nokdauną, bet nepasinaudojo auksiniu šansu – ir netrukus susipažino su geležine futbolo taisykle: „neįmuši tu, įmuša tau“.

66 min. Jurij Mendus pasinaudojo nesėkmingu W.W.G. žaidėjų bandymu palikti jį nuošalėje – ir iš kelių metrų pramušė A. Dambrauską. Arbitras Romualdas Cviklinskis apeliacijų nepriėmė, nuošalės nefiksavo – ir „Dineris“ galėjo kiek lengviau atsikvėpti. O galutinai čempionams ramybę atnešė L. Vaičiūno įvartis, užfiksavęs kovingas lygiąsias 2:2.

„Prieš rungtynes buvome maksimaliai susikaupę, tačiau taip gavosi, kad varžovai išnaudojo tas kelias turėtas progas panaikino mūsų pranašumą. Ačiū Dievui, kad galiausiai pavyko ir mums įmušti, išvengėme pendelių, nes tai vis tiek loterija“, – lengviau atsiduso „Dinerio“ atstovas Paulius Anuškevičius.

„Iš tikrųjų džiugina, kad labai gerai žaidėme. Komanda stengėsi, visi ardėsi, buvome arti tikslo, bet po to gavome tuos du įvarčius – ir viskas baigėsi. Negaliu pasakyti, kas nutiko, dar nerandu atsakymo. Bet toks jau tas futbolas“, – konstatavo W.W.G. vadovas Martynas Arėška.

PILK – Internacionalas 2:0

„Internacionalas“ pirmose ketvirtfinalio rungtynėse pateikė nemenką staigmenėlę sužaisdamas lygiosiomis 3:3 su PILK. Įdomiausia, kad ir antrose rungtynėse mėlynieji demonstravo nusiteikimą įrodyti, kad tai anaiptol nebuvo staigmena. Nors į rungtynes jie surinko vos 9 žaidikus ir šiuo aspektu Pilkams nusileido kone dvigubai, tačiau aikštėje jokios raudonųjų persvaros nesijautė.

Abi komandos žaidė kietą, kontaktinį futbolą, abi turėjo neblogų progų prie varžovų vartų, tačiau pirmame kėlinyje abiejų ekipų vartininkai buvo nepramušami. Visgi, kaip ir pirmose rungtynėse, antrame kėlinyje „Internacionalo“ žaidėjų jėgos pamažiukais ėmė sekti, o daugiausiai sunkumų kilo stabdant pagrindinius PILK puolėjus – Irmantą Kaprašovą ir Justą Varonį. Neatsitiktinai būtent pastarasis ir tapo abiejų PILK įvarčių autoriumi, o su šiek tiek geresne realizacija antrame kėlinyje galėjo drąsiai įsiforminti sau kad ir pokerį.

Tačiau pergalei užteko ir dviejų taiklių smūgių, po kurių PILK ne tik užsitikrino vietą kitame Mažosios taurės etape, bet ir pelnė pagrindinį dienos prizą.

„Darbinė pergalė. Neparankus varžovas, mums su jais teko žaisti pirmu numeriu, ko mes, tiesą sakant, labai nemėgstame. Mūsų arkliukas – gynyba ir kontratakos, o gavosi, kad būtent „Internacionalas“ žaidė taip, kaip mes norėjome, kūrėsi progas, kėlė įtampą. Nors ir susirinkome optimaliai, bet žaidimas nebuvo gražus akiai. Kita vertus, nesvarbu koks žaidimas, lentelėje lieka tik galutinis rezultatas“, – pareiškė PILK atstovas Vygantas Šepetis.

SKK Oniksas – ŽV 3:1

Neslėpkim, pirmos A diviziono ir ketvirtos B diviziono komandų dvikovoje favoritais buvo laikomi būtent pirmieji. Kadangi SKK „Oniksas“ laimėjo abi rungtynes su ŽV, tad galima sakyti, kad viltis beigi lūkesčius jie pateisino. Tačiau abu kartus oniksėnams teko labai rimtai pasivarginti, nes ŽV niekaip nesutiko leisti varžovams bėgti, lėkti ir mušti įvarčius.

Tiesa, antrojo mačo pradžia ŽV ekipai nieko gero nežadėjo. Jau 8 min. Marek Novosielskij tiksliu smūgiu pasiuntė kamuolį į ŽV vartus ir padidino „Onikso“ pranašumą serijoje iki dviejų įvarčių. Tačiau ties tuo smagumas ir pasibaigė. Patyrę ŽV futbolininkai žaidė sau įprastą kombinacinį futbolą ir ilgai netrukę rezultatą išlygino.

Lygybė aikštėje truko iki pat 60-os minutės, bet kai galingu smūgiu kamuolį po balkiu sukušo „Onikso“ žaidėjas Darius Tamašauskas. O 75 min. varžovų klaida pasinaudojęs Arminas Lapinskas galutinai nuėmė visus klaustukus nuo rungtynių nugalėtojo.

„Smagu, kad pasijungė po atostogų grįžę žaidėjai, dar smagiau, kad antrą įvartį puikiu smūgiu pelnė Darius Tamašauskas, kuriam tai buvo tik antras įvartis Vasaros futbolo lygoje per visą karjerą. Bet noriu pagirti ŽV, tai tikrai ne ta komanda, kuri lengvai pasiduotų. Visgi, manau, kad per abi rungtynes mes labiau nusipelnėme žaisti pusfinalyje“, – samprotavo „Onikso“ atstovas Edvard Ruskan.

„Tiesą sakant, mūsų žaidimas buvo labai gražus, net patys nustebome. Žaidėme su „Oniksu“ kaip lygūs varžovai. Pirmas kėlinys buvo pasaka, o antrame jau truputį pradėjome vaikščioti po aikštelę. O po antro įvarčio jau ir rankos nusviro“, – pripažino ŽV atstovas Donatas Karčiauskas.