2022-08-09
Jau antrą kartą šį sezoną Vasaros futbolo lygos kolektyvai susibūrė į Panerio stadioną pirmą savaitės dieną. Šį kartą pirmadieninis futbolas nutiko ne dėl lietaus, o dėl Vilniaus „Žalgirio“ ir „Bodo/Glimt“ rungtynių, kurios netikėtai nukrito į antradienį. Kadangi VFL dalyviai mėgsta gerą futbolą, buvo nuspręsta negadinti „Žalgiriui“ šventės ir savo reikalus paspręsti anksčiau. Po pirmos dienos arčiausiai pasprendimo yra „Carlsberg Nealkoholinis“, o rimčiausia kova nusimato pagrindiniame pusfinalyje, kur susitiko čempionų titulą ginantis „Dineris“ ir iki tol be pralaimėjimų žengęs SKK „Oniksas“.

Dineris – SKK Oniksas 3:2

Nors tai buvo pirmasis pusfinalių mačas, tačiau taip jau nutiko, kad komandoms tai buvo antrasis susitikimas šį sezoną. Pirmasis įvyko grupėje ir jį, po 80 minutę pelnyto įvarčio, 2:1 laimėjo SKK „Oniksas“. Tuo metu oniksiečiai buvo ant bangos, ėmė grupėje pirmą vietą, o čempionai netgi rizikavo nepatekti į atkrintamąsias.

Bet atėjus lemiamų kovų metui „Dineris“ persimainė, subūrė rimtų futbolo vilkų gretas – ir ne tik pateko į atkrintamąsias, bet ir rimtai prentenduoja antrus metus iš eilės žaisti didžiąjame VFL finale. Tiesa, kol kas tas pretenzijas remia tik vieno įvarčio persvara, tačiau labai tikėtina, kad „Onikso“ gretas išretinusi traumų epidemija gali sukliudyti šiai  komandai atsakomosiose rungtynėse pateikti staigmeną.

Pačios rungtynės pateisino ekspertų lūkesčius ir žiūrovams ant lėkštutės pateikė ne tik dramatišką siužetą, bet ir gan kokybišką futbolą bei vieną kitą žiupsnį emocijų. Abiejose komandose netrūko aukščiausio lygios futbolo ragavusių žmonių, bet baigiamojoje atakų fazėje tarpusavyje susigrūmė du buvęs Vilniaus „Žalgirio“ futbolininkai: Lukas Vaičiūnas ir Artūras Jeršovas.

Pirmasis jau bene pirmoje atakoje iššovė varžovų klaida pasinaudojęs Artūras, bet po keliolikos minučių atsakė Lukas. 19 min. A. Jeršovas įkalė antrą į „Dinerio“ vartus, bet po kelių minučių L. Vaičiūnas dar kartą rezultatą palygino. Per likusį laiką abi komandos keitėsi atakomis, abi turėjo progų, bet vienintelį kartą kamuolys tinkle suspurdėjo po L. Vaičiūno smūgio. Ir tai nutiko likus 4 minutėms iki rungtynių pabaigos, kai jau lygiosios atrodė realiausia baigtimi.

„Šiais metais dar nebuvome pralaimėję. Ir apskritai, šiais metais turėjome bent keturias rungtynes, kuriose pralaiminėdami sugebėdavome atsitiesti. Panašiai buvo ir su „Dineriu“ grupėje. Bet šį kartą „Dineris“ žaidė savo žaidimą, iš pažiūros – lėtą ir migdantį, bet jie puikiai žinojo, kam reikia duoti kamuolį – ir Lukas šiandien su tuo kamuoliu pelnė mums tris įvarčius. Metų transferis, ne kitaip, – konstatavo „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan. – Bet čia tik pirmas kėlinys. O pirmam pralaimėjimui, manau, buvo pats geriausias laikas. Nes dar turim visas galimybes atsilošti. Aišku, labai gaila, kad mūsų gretas išretino traumos. Po antro įvarčio susitraumavo Artūras, vėliau iškrito dar keli, o pabaigoje iš dviejų septintukų liko tik vienas. Bet mes nepasiduosime. Svarbiausia – nusiteikimas, bandysime juos nustebinti.“

„Net ir prasileidę pirmą minutę nenuleidome rankų, kovojome, nors ir patys dėl traumų praradome Gerdą Aleksą ir Ramūną Radavičių, bet pagaliau iššovė Lukas Vaičiūnas, kuris prieš tai šaudė tuščiais. Bet mums dar liko du po 40, o tai kad pirmaujame vienu įvarčiu – nieko nereiškia. Šį sezoną turėjom rungtynių kai pirmavom ir dviem, trim įvarčiais – ir vis tiek nelaimėjom“, – pastebėjo „Dinerio“ atstovas Vidas Kaušpadas.

Carlsberg Nealkoholinis – Setas 5:0

Jei didysis pusfinalis žaižaro kova ir emocijomis, tai dėl 13-16 vietų žaidžiančių komandų rungtynėse tvyrojo maloniai žaisminga ir atsipalaidavimu pulsuojanti atmosfera. „Carlsberg Nealkoholinis“ futbolininkas Eimantas Kotovas jau 3 min. pramušė „Seto“ vartininką Robertą Butkų, o kai kėlinio viduryje trimis įvarčiais atsižymėjo Viliam Novicki – klausimų dėl nugalėtojo nebeliko.

Pertraukos metu „Carlsberg Nealkoholinis“ stovykloje nuskambėjo sakralinis klausimas: žaidžiam futbolą ar mušam dar 8? Kadangi mušti norinčių nebuvo, antrame kėlinyje komandos ramiai pažaidė futbolą, CN pramušė dar vieną, „Setas“ – nepramušė nei vieno, bet rungtynėmis liko patenkinti ir vieni, ir kiti.

„Smagu, bet nėra čia kuo labai džiaugtis. Žaidėm savo malonumui, svarbiausia, kad vieni ant kitų nerėkėm. Viskas gerai. Komanda susižaidžia, nors kamuolys vis dar nelenda į vartus. „Setas“ – rami, drausminga, draugiška komanda, bandė kontrakuoti, bet nelabai pavyko. Bet mes tikrai ne dėl 13-os vietos šį sezoną susirinkome kovoti. Deja, ne mūsų metai“, – konstatavo „Carlsberg Nealkoholinis“ kapitonas Vitalijus Vinckevičius.

„Artėjame prie kulminacijos, Vasaros lygoje žaisime dėl priešpaskutinės vietos, koks ir buvo mūsų tikslas“, – lakoniškai pakomentavo rungtynes „Seto“ atstovas Andrius Martinaitis.

Grija – PILK 3:1

Pagal intensyvumą ir kovingumą „Grijos“ ir PILK rungtynės nestipriai nusileido net ir „Dinerio“ bei SKK „Oniksas“ akistatai. Ir nenuostabu, nes tiek „Grija“, tiek ir PILK dalyvauja kovoje dėl Mažosios taurės, o ne tik dėl alaus prizo.

Abi komandos į rungtynes susirinko gausiomis gretomis, o pirmas žodis priklausė PILK'ams. Jau 13 min. Justas Varonis realizavo baudos smūgį ir išvedė savo komandą į priekį. Atrodė, kad tokia įvykių eiga atveria PILK puikias perspektyvas žaisti antru numeriu, nuo gynybos ir kontratakomis bausti varžovus.

Pirma plano dalis pavyko – pilkai atsitraukė prie savo vartų ir apsikasė gynyboje, tačiau išnaudoti progų kontratakoms nesisekė, nes „Grijos“ gynėjai greičiu ir kovingumu nenusileido PILK puolėjams. O galiausiai nuo pilkų nusisuko ir panelė Sėkmė. Antro kėlinio pradžioje pilkų gynėjai padovanojo kamuolį „Grijos“ puolėjui Tomui Zagalenko, ir pastarasis rezultatą išlygino.

„Grija“ didino spaudimą, atakos pylėsi viena po kitos, įvartis, kaip sakoma, brendo – ir galiausiai pribrendo. Bet didžiausiam PILK žaidėjų apmaudui, pribrendo taip, kad į vartus kamuolys įkrito nuo vartininko Konstantino Maslovo pirštinių. Nors pastarasis bandė įrodyti arbitrui, kad taip nutiko dėl neleistino kontakto su varžovu, bet Jokūbas Guobys sprendimo nepakeitė.

Nors PILK dar bandė suspurdėti ir grįžti į atakuojančio futbolo modelį, bet varžovai to jiems padaryti neleido. O kai 70 minutę „Grijos“ puolėjas Ernestas Plavskij po standarto galva įkalė trečią įvartį – rungtynės iš esmės baigėsi.

„Sunkios rungtynės, įtemptos. Turime dar vieną šansą, tad dar ne viskas baigta. Aišku, šį kartą varžovai buvo pajėgesni, bet ir mes patys pridarėme daug klaidų, gal ir arbitras paleido šiek tiek rungtynes, komanda išsibalansavo – ir iš to gavosi toks rezultatas“, – pastebėjo PILK atstovas Vygantas Šepetis.

„Žaidėme taip, kaip žaisdavome grupėje su stipriais varžovais. Susiėmėme, spaudėme juos visą laiką, priešininkai labai žemai nusileido, mes kūrėme progas ir jas išnaudojome. Aišku, prisidėjo ir varžovai, o mes pasinaudojome jų klaidomis. Niekas dar nebaigta, kitą savaitę turime žaisti savo žaidimą, parodyti charakterį – ir viskas bus gerai“, – teigė „Grijos“ atstovas T. Zagalenko.

W.W.G. – ŽV 3:1

Tuo metu dėl 5-8 vietų kovą tęsiančių komandų aikštės pusėje buvo įtartinai ramu. Ketvirtfinaliuose pralaimėjusios W.W.G. ir ŽV komandos į rungtynes susirinko, atžaidė, po rungtynių pagurkšnojo gaiviųjų gėrimų – ir išsiskirstė iki kitos savaitės.

Kad rungtynės dėl 5-os vietos – menka paguoda, bylojo ir faktas, jog Panerio stadione nebuvo W.W.G. vadovo Martyno Arėškos, vietoje to nusprendusio leisti sau atostogas Palangoje. Visgi šį kartą vadovo trūkumo nesijautė.

W.W.G. per pirmas 12 minučių pelnė du įvarčius, antro pradžioje pridėjo ir trečią, o 59 min. į jų vartus kritęs įvartis didesnės intrigos neįnešė.

„Žaidėme atsipalaidavę, savo malonumui. Visi gavo pasižaisti, kai kam net teko malonumas pastovėti vartuose. Progų buvo daug, rezultatas galėjo būti dar didesnis, bet po savaitės pasitaisysime“, – pažadėjo M. Arėšką pavadavęs Giedrius Stanulis.

„Rezultatas nesmagus, o ypač tas pirmas įvartis, nuo kampinio, tiesioginis, neatremiamas. W.W.G. galėtų tokį įvartį ir išbraukti. Kita vertus, mūsų įvartis buvo pats gražiausias, gal net viso sezono pataikymas. O jei atvirai, tai tikrai sunku nusiteikti, motyvuotis žaisti dėl 5 vietos. Panašu, kad W.W.G. irgi nelabai nusiteikę buvo, nes antrą kėlinį jie beveik nežaidė, o mes turėjome daugiausiai progų per visą čempionatą. Bet rezultatas nėra tragiškas, dar pakovosime“, – pažadėjo ŽV atstovas Donatas Karčiauskas.