Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2022-08-17
Antradienį Panerio stadione įvyko keturios atsakomosios pusfinalių rungtynės. Jose pelnytas pergales iškovojo nomimalūs porų favoritai – „Vilkai“, „TopKickers“ ir „Internacionalas“. O štai visą sezoną VFL favoritu vadintas „Žaibo kirtis“ taip ir nesugebėjo pralaužti „Skaidiškių“ gynybos – ir liko už didžiojo finalo borto.
 
Vilkai – Vilniečiai 3:1
 
Pirmose rungtynėse dėl 5-8 vietų „Vilniečiai“ surinko negausią, margą, bet labai linksmai nusiteikusią kompaniją ir nors pralaimėjo 2:5, bet nestokojo geros nuotaikos ir vylėsi, kad atsakomoji dvikova bus kažkiek sėkmingesnė. Be reikalo. Šį kartą į Panerio stadioną susirinko lygiai 8 žaidžiantys, tame skaičiuje – ir vyriausias komandos futbolininkas, 57-erių Stanislav Denkovskij.
 
Savo ruožtu „Vilkai“ į rungtynes delegavo gan pajėgią sudėtį, turėjo ir keitimų, ir noro laimėti – tačiau po pirmo kėlinio būtent jie atsiliko 0:1. Įdomiausia, kad vienintelį įvartį pirmame kėlinyje po retos „Vilniečių“ kontratakos pelnė tas pats S. Denkovskij. Pasakyti, kad „Vilkai“ turėjo progų – reiškia nieko nepasakyti. Atakos pylėsi viena po kitos, būta išėjimų ir 2 prieš 1, ir 3 prieš 1, tačiau fantastiškai žaidęs „Vilniečių“ vartininkas laikė savo vartus sausus.
 
Tiesa, tik iki 58 minutės, kai Aivaras Grabliauskas pagaliau nutraukė sausrą, o dar po dviejų minučių Vladislav Bagdanavič išvedė „Vilkus“ į priekį. Paskutinį tašką rungtynėse padėjo A. Grabliauskas, 75 min. įtvirtinęs savo komandos pergalę.
 
„Panašios rungtynės į pirmas. Iš pradžių mes tiesiog vaikščiojome, varžovų nespaudėme, padovanojome varžovams įvartį. Bet ramiai laikėmės, nes žinojome, kad varžovams be keitimų bus sunku. Visgi prieš biologiją nepapūsi. Nors ir antroje dalyje neišnaudojome savo progų, bet galiausiai pralaužėme jų gynybą ir iškovojome dėsningą pergalę“, – konstatavo „Vilkų“ atstovas Dainius Dudėnas.
 
„Faktas, kad trūko jėgų. Antrame kėlinyje pamatėme, kad negalime mes tiek lakstyti. Vyriausias lygos žaidėjas įmušė įvartį, atžaidė be keitimų, o kažkas žadėjo, kad atvažiuos, bent puse kojos pabėgios, bet taip ir nepasirodė. O keitimo mums labai reikėjo, bent jau porai minučių kažkam pailsėti“, – pastebėjo „Vilniečių“ atstovas Piotr Truselevič.
 
TopKickers – Gulbinai 4:1
 
Pirmose tarpusavio rungtynėse komandos pažaidė tarsi be gynybos, sumušė bendromis pastangomis 11 įvarčių, bet net 7 iš jų krito į „Gulbinų“ vartus. Prieš atsakomąjį mačą 3 įvarčių persvarą turėjo „TopKickers“, tikėtina, kad būtent dėl to antradienį jie pasirinko atsargesnę taktiką ir išsikėlė tikslą – neprasileisti.
 
Nors ir turėdami rimtą deficitą „Gulbinai“ nesiruošė kapituliuoti ir į rungtynes surinko net 12 žaidėjų. Įprastai dviem septynetais žaisti galinčių „TopKickers“ rikiuotėje šį kartą buvo 11 žaidikų, bet jau rungtynių pradžioje dėl traumos rotacija sumažėjo iki dviejų. Pirmo kėlinio pradžioje žaidimas vyko „TopKickers“ aikštės pusėje, „Gulbina“ aktyviai ieškojo spragų varžovų gynyboje, tačiau jų atakos dažniausiai pasibaigdavo aukštais perdavimais į baudos aikštelę, bet ne smūgiais.
 
Įsibėgėjant kėliniui „Gulbinų“ spaudimas sumažėjo, o „TopKickers“ vis dažniau ėmė lankytis prie varžovų vartų. Kelis kartus kamuolys pavojingai skriejo link ir greta vartų, o 40 minutę šiek tiek netikėtai ėmė ir atsidūrė „Gulbinų“ vartų tinkle. Kontrataką surengęs Germanas Rudnevas pasidalino kamuoliu su Vytautu Stankūnu, o pastarasis iš kelių metrų įrideno jį į vartus.
 
Nesėkminga kėlinio pabaiga nepakirto „Gulbinų“ ryžto kautis bent jau dėl alaus, tad antrame kėlinyje jie vėl apgulė „TopKickers“ vartus. Visgi jau 44 min. dar viena kontrataka baigėsi Pavelo Rudnevo tiksliu smūgiu, o bagiantis rungtynėms dviem įvarčiais formalumus sutvarkė G. Rudnevas.
 
„Nenorėjome, kad pasikartotų pirmų rungtynių scenarijus, kai buvo kažkoks pasišaudymas įvarčiais. Sutarėme žaisti nuo gynybos, neatsiverti, esant progai – kontratakuoti. Ir planas pasiteisino. Laimėjome tokia pat persvara kaip ir pirmose rungtynėse, bet įtampos buvo daug mažiau. Manau, kad šiandien buvo pačios geriausios rungtynės VFL čempionate“, – pareiškė G. Rudnevas.
 
Tiesa, 69 min. „Gulbinai“ visgi pramušė „TopKickers“ vartininką Vaidotą Kazlauską, bet šis Mindaugo Šiburkio įvartis tik kosmetiškai padailino pralaimėjimo grimasą.
 
„Rungtynės parodė, kad 3 įvarčių deficitas buvo per didelis. Varžovai gerai pasiruošė rungtynėms, laikėsi savo plano, kompaktiškai gynėsi, išnaudojo savo progas, o mes realiai net nelabai ką ir turėjome puolime. Tad belieka juos pasveikinti ir palinkėti sėkmės finale“, – po rungtynių konstatavo M. Šiburkis. 
 
Internacionalas – Pažanga 5:1
 
Pirmose tarpusavio rungtynėse „Internacionalas“ dalį laiko žaidė 5 prieš 8, o visas likusias rungtynes praleido turėdamas vieno žmogaus deficitą. Ir vis tiek išplėšė lygiąsias 4:4. Antrose rungtynėse „Pažanga“ tokios prabangos neturėjo – „Internacionalas“ surinko ne tik startinį 8-uką, bet ir kelis rezervinius žaidėjus. Kaip paaiškėjo, dėl to jų pranašumas anaiptol nesumažėjo, o pasidarė dar ryškesnis.
 
Jaunesni, greitesni, staigesni – ir vietomis techniškesni „Internacionalo“ futbolininkai pirmame kėlinyje pelnė 3 įvarčius be atsako, antrame pridėjo dar 2, o „Pažanga“ įstengė atsakyti tik vienu paguodos įvarčiu.
 
„Kažkaip neužsivedėm, žaidėme ramiai, nebuvo energijos. Bandėm atakuoti, bet varžovai labai gerai kontratakavo, bėgo į priekį, sumušė savo įvarčius – ir laimėjo. Mūsų žaidėjams trūko greičio, mobilumo, varžovai lengvai susikurdavo persvarą aikštėje ir jas pasinaudojo“, – pastebėjo „Pažangos“ kapitonas Eimantas Frolovas.
 
„Gerai susirinkom ir gal labiau norėjom laimėti. „Pažanga“ tikrai buvo per draugiška, jiems trūko ugnelės. O be to, mes savo progas išnaudojome, jie – ne. Mums pirmų rungtynių rezultatas pridėjo motyvacijos, nes būtų buvę gėda susirinkus pilna sudėtimi nekovoti dėl pergalės“, – pareiškė „Internacionalo“ vartininkas Donatas Puslys.
 
Žaibo kirtis – Skaidiškės 0:0
 
Centrinėse turo rungtynėse antrą kartą iš eilės susikirto 2021 m. vicečempionai ir bronzos medalių laimėtojai. Pirmose tarpusavio rungtynėse pergalę 2:1 šventė „Skaidiškės“, tad šį kartą „Žaibo kirčiui“ žūt būt reikėjo laimėti. Kad ir minimaliai, nes tokiu atveju bent jau būtų buvusi galimybė traukti laimingą bilietą baudinių loterijoje.
 
Tačiau per visas 80 minučių nei viena komanda įvarčiais neatsižymėjo. Tiesą sakant, net ir progų tiems įvarčiams nebuvo daug. „Skaidiškių“ futbolininkai didelėmis pajėgomis telkėsi savo baudos aikštelės prieigose, tad „Žaibo kirčio“ žaidėjams teko priėjimo prie vartų ieškoti aukštais perdavimais, arba mėginti veržtis kraštais. Tais nedažnais atvejai kai kamuolys visgi pasiekdavo adresatą, savo vartus patikimai saugojo „Skaidiškių“ vartininkas.
 
Bene realiausią galimybę pasižymėti paskutinėmis rungtynių minutėmis turėjo būtent „Skaidiškės“. Iš pradžių Pavelas Šarynskis stipriu smūgiu sudrebino „Žaibo kirčio“ vartų konstrukciją, o paskui Luko Kaziukevičiaus smūgį koja atrėmė Augustinas Latvėnas. Netrukus paskutinis arbitro Jurijaus Paškovskio švilpukas užfiksavo lygiąsias, komandos pasidalino alų, bet į lemiamą kovą dėl Didžiosios taurės žengė „Skaidiškės“.
„Mūsų taktika buvo – nelįsti į priekį, nes varžovai turi greitus ir techniškus puolėjus. Žaidėm nuo gynybos, bandėm kontratakuoti, tik kad tų kontratakų nelabai ir buvo. Nors pabaigoje visgi galėjom pasiimti alų. Visgi svarbiausia, kad žengėme į finalą. Mums tai gal jau septintas finalas, bet laimėjom tik vieną kartą. Tikriausiai esame daugiausiai kartų antrą vietą VFL istorijoje užėmusi komanda. Kitą savaitę bandysime papildyti aukso medalių kolekciją“, – pažadėjo „Skaidiškių“ vadovas Marius Bukauskas.
 
„Šiandien elementariai pritrūko progų. Pirmose rungtynėse jų buvo pakankamai, o šį kart tik kelios ir tos – ne 100-procentės. Kaip ir tikėjomės, varžovai žaidė antru numeriu, daug dėmesio skyrė gynyboje, o mes gal kiek per daug bandėme laimę aukštais perdavimais. Bandymai nepasiteisino, o ir jų vartininkas sužaidė puikias rungtynes. Nepavyko ir optimalios sudėties surinkti, trūko žaidėjų. Bet ką jau padarysi. Gerbdami turnyrą kausimės dėl 3-ios vietos. Manau, kad yra didelis skirtumas tarp 3-ios ir 4-os vietų. Manau, kad išeisime į paskutines rungtynes tinkamai nusiteikę“, – pareiškė „Žaibo kirčio“ atstovas Gintautas Šteinas.