2022-08-18

Kiekvienais metais, artėjant svarbiausioms Vasaros futbolo lygos kovoms, prisimename vieną dalyką: lygoje NIEKADA NIEKAS NĖRA apgynęs titulo, kad ir kaip arti jo būtų. Šiuo atveju, tai žinutė „Dineriui“, kurio žaidėjai atkerta, jog visada būna pirmas kartas. Ir su tuo būtų sunku ginčytis.

Dineris – Oniksas 2:0 (serija 5:2).

Sunkiai sezoną pradėjęs ir vos iš grupės į ketvirtfinalį patekęs „Dineris“ antrus metus paeiliui keliauja į finalą, kur visomis išgalėmis pasistengs sukurti tą pirmą kartą. Ar „Skaidiškės“ leis tą padaryti? Be abejo, pasistengs neleisti. Tačiau stengėsi ir „Oniksas“.

Turėdami vieno įvarčio persvarą po pirmųjų rungtynių, „Dinerio“ atstovai nori nenori atsitraukė kiek giliau. Tikrai negalima sakyti, kad „Oniksas“ turėjo didelę persvarą, bet truputėlį teritorija priklausė jiems.

„Dinerio“ pavojus pirmojo kėlinio pirmoje pusėje dažniausiai kildavo po greitesnių atakų, kur smaigalyje jau būdavo pasiruošęs Ramūnas Radavičius. Kaip ten bebūtų, nei jam, nei jo komandos draugams pasižymėti ilgai nepavyko, o tai tribūnose iššaukė pamąstymą, kad tai rungtynės iki pirmo įvarčio.

Įvartis buvo įmuštas besibaigiant pirmam kėliniui, kai po kampinio aukščiau už visus iššoko (ir šiaip aukščiausias iš buvusių aikštėje) Vytautas Zemleckas, netrukus galva pasiuntęs kamuolį į tinklą.

Prabėgus dar minutei, „Oniksas“ sukūrė pavyzdinę ataką, kuri tik per plauką nevirto išlyginamuoju įvarčiu. Dabar, aišku, galime tik pafilosofuoti, kas būtų jeigu būtų, tačiau toje situacijoje kamuolys pralėkė šalia vartų.

Antrajame kėlinyje „Onikso“ žaidybinė persvara dar didesnė, komandos žaidėjai tapo dar dažnesniais svečiais prie varžovų vartų, tačiau kamuolys, lyg užkeiktas, į vartus neskriejo.

„Dineris“, savo ruožtu, po kontratakos įmušė antrąjį įvartį ir tuo, iš esmės, uždarė ir rungtynes, ir seriją. „Onikso“ gynėjai dar bandė apeliuoti, jog mušant antrą įvartį galėjo būti nuošalė, tačiau tai labiau nevilties apeliacija.

Iki rungtynių pabaigos dar buvo laiko, tačiau nei jėgų, nei tikėjimo „Oniksas“ nebeturėjo ir tai reiškia, kad kitą penktadienį ši komanda kovos dėl trečios vietos. „Dineris“ kausis dėl pagrindinės taurės.

Grija – PILK 2:0 (serija 5:1)

„Grija“ nebuvo tiek stipresnė už PILK, kad laimėtų seriją keturių įvarčių skirtumu, tačiau „Grija“, skirtingai nei debiutiniame sezone, atrodė žymiai labiau pasitikinti savimi ir žymiai labiau žinanti, ko nori.

Rungtynes PILK už varžovus pradėjo geriau. Galbūt net tiktų žodžių junginys „žymiai geriau“. PILK‘ai turėjo ir žaidybinę, ir teritorinę persvarą, kurios nei įvarčiais, nei, iš esmės, progomis paversti nepavyko.

„Grija“ apsiprato, išlygino žaidimą, susikūrė progą ir netrukus rezultatas tapo 1:0. Rungtynių persvara nedidelė, tačiau serijoje „Grija“ jau pirmavo 4:1.

PILK ir toliau nežaidė blogai, tačiau užbaigimo fazėje vis kažko pritrūkdavo. Tikrai ne noro, ne motyvacijos. Greičiausiai, meistriškumo. „Grija“ ir mušdama antrąjį įvartį tuo skųstis neturėjo.

Tas antras įvartis pažadino šiek tiek abiejų komandų žaidėjų emocijas, bet tik šiek tiek. PILK dar turėjo labai gerų galimybių skirtumą sušvelninti, bet tai buvo ne ta diena ir ne tas laikas. „Grija“ kitą penktadienį kovos dėl Išlikimo taurės, PILK – dėl vienuoliktosios vietos.

Carlsberg nealkoholinis – Setas 4:0 (serija 9:0)

Tai buvo tokios rungtynės, kuriose „Carlsberg“ buvo geresnė komanda, bet ne tiek, kad „Setas“ pralaimėtų tokiu dideliu skirtumu. Jei kyla klausimas, kodėl pralaimėjo, atsakymas paprastas: žaliai baltų progų realizacija buvo itin pavyzdinė, o „Seto“ vartininkas, iš esmės, visose keturiose situacijose neturėjo jokių šansų.

Jausdami savo pranašumą, „Carslberg“ atstovai kartais jį pervertindavo, bandydami sužaisti, pavyzdžiui, vienas prieš penkis, tačiau toks pervertinimas dažniausiai kirsdavo atgal nuo komandos draugų, teigusių, jog taip elgtis negalima.

Pirmajame kėlinyje du įvarčiai, po pertraukos du įvarčiai ir tai reiškia, kad „Carlsberg“ turės progą atsirevanšuoti „Internacionalui“ už praėjusiais metais paskutinėse rungtynėse patirtą nesėkmę, o „Setas“ ir „Pažanga“ pasistengs nelikti paskutiniai.