Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2022-08-25
Priešpaskutinę 2022 m. Vasaros futbolo lygos sezono dieną aštuonios komandos dalinosi vietas tarp 5-8 ir 13-16. Bene labiausiai savo pergale džiaugėsi „Pažanga“, rungtynėse dėl 15-os vietos įveikusi „Setą“ ir užėmusi nepaskutinę vietą.
 
FK Pažanga – FK Setas 4:2
 
Visą sezoną „Seto“ atstovai kartojo, kad svarbiausias komandos tikslas – laimėti paskutines rungtynes. Tradiciškai „Setui“ paskutinės sezono runtynės – tai mūšis dėl ne paskutinės vietos. Pernai setininkai savo tikslą pasiekė ir įveikę „Lempą“ finišavo 15-oje pozicijoje.
 
Deja, šiais metais tos pergalės ir pozicijos labiau norėjo „Seto“ varžovai – „Pažangos“ futbolininkai. Gausus susirinkimas, ryžtingas nusiteikimas ir puikus trenerio darbas davė vaisių: jau 14 min. Andžej Jarmak išvedė „Pažangą“ į priekį, o antroje rungtynių dalyje Serkan Akcay, Oleg Jatkevič ir Maksas Gavula padidino pažangiečių persvarą iki 4 įvarčių.
 
„Setui“ pralaimėjimo kartėlį šiek tiek pasaldino du paskutiniai įvarčiai, kuriuos, atsisveikindami su sezonu efektingais smūgiais į varžovų vartus pasiuntė Jonas Rinkevičius ir Andrius Martinaitis. Aišku, pergalės jie neatnešė, bet nuotaiką kažkiek praskaidrino.
 
„Galima sakyti, kad trinktelėjome durimis, deja, ne per rungtynes, o jau faktiškai išeidami iš aikštės. Ačiū varžovams, kad pakeitė vartininką pabaigoje, suteikė mums šansą. Aišku, tai menka paguoda. Ankstesniais metais paskutines rungtynes laimėdavome, bet gal dėl to, jog mūsų varžovams tos rungtynės nebūdavo labai įdomios. O šį kartą varžovai labai nenorėjo būti paskutiniais“, – konstatavo „Seto“ atstovas Darius Burbulys.
 
Ir iš tiesų, po rungtynių „Pažangos“ žaidėjai emocingai skandavo jog jie „ne paskutiniai“ ir nuoširdžiai džiaugėsi pergale bei vykusiu sezono finišu. „Visos rungtynės buvo labai ramios, mes turėjome persvarą, žinojome, kad laimėsime, tad ir pasiėmėme tą pergalę. Paskutiniais tikrai neplanavome būti. Atvirai pasakius, prieš sezoną neplanavome būti ir 15-ais, bet grupėje prasčiau sužaidėme, likome paskutiniai, o iš paskutinės vietos geriau pasirodyti atkrintamosiose buvo labai nelengva“, – pastebėjo „Pažangos“ atstovas Eimantas Frolovas.
 
2021 metais „Setas“ VFL pirmenybėse užėmė 15 vietą, o „Pažanga“ finišavo 12-oje pozicijoje.
 
Internacionalas – Carlsberg Nealkoholinis 0:2
 
Runtynėse dėl 13-os vietos nutiko pernai toje pat sezono stadijoje susitikusių komandų akistata. Tąsyk 13 vietą užėmė „Internacionalas“, o šį sykį savo pranašumą įrodė „Carlsberg Nealkoholinis“ komanda, atsirevanšavusi už pernykštį pralaimėjimą. 
 
Abi komandos susirinko ne pačiomis tankiausiomis gretomis – „Internacionalas“ subūrė statrinį 8-uką, gi „Carlsberg Nealkoholinis“ ant rezervo turėjo dar 2 žaidėjus. Kadangi vakare Panerio stadione karštis dar slėgė nevaikiškai, rezervai suvaidino svarbų vaidmenį išlaikant dviejų įvarčių persvarą, kurią pirmame kėlinyje sukrovė du tikslūs Eimano Kotovo pataikymai.
 
„Viskas gerai, norėjom duoti revanšą – ir davėm. Susirinkom taip pat kaip ir paskutinius penkis turus, smagu, kad laimėjome. „Internacionalas“ tikrai gera komanda, žaidžianti. Gal jiems šiandien labiausia trūko keitimų, nes aikštėje tikrai buvo karšta“, – teigė „Carlsberg Nealkoholinis“ kapitonas Vitalijus Vinckevičius.
 
„Sezonas buvo gan sunkus, turėjom problemų su sudėties komplektavimu, visą sezoną labai trūko žaidėjų, kai kada netgi teko žaisti mažumoje. Tačiau vis tiek gavome daug pozityvo ir sveikatos, o tai svarbiausia“, – pastebėjo „Internacionalo“ atstovas Yaroslav Shemetukha.
 
Vilniečiai – ŽV 4:2
 
Jei pirmoje turo dalyje Panerio stadione žaidusiems buvo tikrąja to žodžio prasme karšta dėl oro sąlygų, tai „Vilniečių“ ir ŽV rungtynėse karštis kilo dėl sunkiai tramdomų emocijų. Nors komandos rungėsi dėl mažai kam įdomios 7-os vietos, tačiau įtampos ir kovos būta tiek pat, kaip ir grumiantis dėl medalių.
 
Pirmas kėlinys priklausė ŽV komandai, kuri po Rolando Jurkevičiaus ir Eugenijaus Larkino įvarčių pirmavo 2:0. Tuo metu „Vilniečiai“ per pirmas 40 minučių daugiau enregijos skyrė pokalbiams su arbitru Kasparu Guobiu, nei futbolo žaidimui. Antro kėlinio pradžioje ant atsarginių suolelio sėdėjęs „Vilniečių“ žaidėjas Tomas Rudzianiec emocingai sureagavo į, jo nuomone, neteisingą arbitro sprendimą – ir tuoj pat buvo apdovanotas raudona kortele. 
 
Nors žaidžiančių skaičius aikštėje dėl to nepasikeitė, bet „Vilniečius“ šis raudonas skambutis pažadino. Antrame kėlinyje jie susitelkė į žaidimą, įjungė kovinį režimą, grūmėsi dėl kiekvieno kamuolio – ir ne tik išlygino, bet galiausiai dar ir persvėrė rezultatą.
 
„Ačiū varžovams už geras rungtynes, bet smagiausia, kad aplošėme ne tik juos, bet ir teisėją. Jo darbo lygis buvo tragiškas. Bet galutinis rezultatas smagus. Aišku, apmaudu, kad ir vėl nepavyko peržengti ketvirtfinalio, o kad užėmėme septintą vietą – tai matyt tiek ir buvom verti“, – teigė „Vilniečių“ atstovas T. Rudzianiec.
 
ŽV vartus šiose rungtynėse saugojęs Donatas Karčiauskas neslėpė, kad nesijautė komfortiškai vartuose, bet kitų alternatyvų nebuvo. „Pirmame kėlinyje komanda darė viską, kad galėčiau ramiai pastovėti vartuose, bet antrame sustojome, užsimerkėme, pavargome, nes žaidėme be keitimų. O labiausiai mus išbalansavo varžovų konfliktas su arbitru, labai nemėgstame, kai girdisi grąsinimai susidoroti atviru tekstu“, – samprotavo ŽV atstovas.
 
Pernai „Vilniečiai“ užėmė 8 vietą, o ŽV buvo 4-i.
 
W.W.G. – Vilkai 3:1
 
Rungtynėse dėl 5-os vietos susitiko komandos, radusios savyje daugiausiai motyvacijos tęsti kovą po nesėkmingų ketvirtfinalių. Paskutinėje dvikovoje tos motyvacijos dar šiek tiek daugiau turėjo W.W.G. ekipa, laimėjusi 3:1 ir sezoną užbaigusi ant 5-ojo laiptelio.
 
Jau 10 min. Mindaugas Švedas išvedė W.W.G. į priekį, bet 33 min. Aivaras Grabliauskas rezultatą išlygino. Vis dėlto, po kelių minučių tas pats M. Švedas dar kartą išvedė savo komandą į priekį, o lemiamu tapo Deivido Maciulio smūgis iš dešinės, antro kėlinio pradžioje įtvirtinęs kiek solidesnį W.W.G. pranašumą.
 
„Kovojome kiek galėjome. Turėjom du keitimus, vėliau liko tik vienas. Vyrai atidavė visas jėgas, bet praleidus antrą įvartį rankos jau nusviro. Dar ėjom į ataką, bandėm, bet... Norėjom ir galėjom daugiau, sudėtis buvo tikrai gera, bet dėl tam tikrų problemų, kurios ne svetimos visoms VFL  komandoms, nepavyko tikslų pasiekti. Bet visumoje sezoną vertiname gerai, nors ir ne puikiai“, – teigė „Vilkų“ atstovas Mindaugas Broga.
 
„Su „Vilkais“ visada smagu palošti, nėra grubumo. Ir šiandien gražiai pažaidėm, laimėjom, viskas buvo gerai. Apie vietas negalvojame, ėjome šį sezoną imti aukso, nepasisekė, teks atidėti šį projektą kitiems metams“, – pareiškė W.W.G. ekipos vadovas Martynas Arėška.
 
Pernai W.W.G. finišavo 10-oje pozicijoje, o „Vilkai“ buvo 7-i.