Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2022-08-29
Paskutinį rugpjūčio penktadienį Panerio stadione nusileido 15-ojo Vasaros futbolo lygos sezono uždanga. Pagrindiniu paskutinės dienos akcentu tapo „Dinerio“ komandos pergalė Didžiąjame finale. Tokiu būdu būtent „Dineris“ tapo pirmąja VFL komanda per 15 metų apgynusia čempionų titulą!
 
FINALAS. Dineris – Skaidiškės 2:0
 
Prieš VFL Didįjį finalą ekspertų vertinimuose rungtynių favoritu buvo įvardintas „Dineris“. Pernai finale tik po baudinių serijos įveikęs „Žaibo kirtį“, šį kartą „Dineris“ dėl pagrindinio prizo grūmėsi su „Skaidiškėmis“. Būtent ši ekipa pusfinalyje sustabdė „Žaibo kirtį“, o pagrindiniu jos ginklu buvo patikima gynyba ir žudančios kontratakos. Tačiau tai kas puikiai veikė pusfinalyje – finale visiškai nesuveikė.
 
Jau 6 min. Lukas Vaičiūnas aptiko spragą „Skaidiškių“ gynyboje ir pelnė pirmą įvartį. Toks scenarijus puikiai tiko „Dineriui“, bet visiškai neatitiko „Skaidiškių“ plano. Dabar jau vien žaidimo gynyboje neužteko, teko didesnėmis pajėgomis atakuoti, o tai, savo ruožtu, suteikė progą greitakojams „Dinerio“ puolėjams rengti savo žaibiškas kontras. 
 
Kai 37 min. tas pats L. Vaičiūnas po greitos kontratakos antrą kartą pramušė varžovų gynybą, „Skaidiškių“ padėtis dar labiau komplikavosi. Nors antroje rungtynių dalyje skaidiškiečiai bandė daugiau atakuoti, tačiau „Dineris“ užtikrintai gynėsi ir faktiškai nesuteikė varžovams rimtesnių progų pakurstyti intrigą. Tiesa, pačioje mačo pabaigoje „Skaidiškių“ žaidėjai turėjo pretenzijų mačo arbitrams dėl, jų manymu, nepastebėto „Dinerio“ futbolininko žaidimo ranka savo baudos aikštelėje, bet visos pretenzijos buvo atmestos, o nuaidėjus paskutiniam švilpukui auksine pergale džiaugėsi „Dinerio“ komanda.
 
 
„Lemiamą vaidmenį suvaidino patirtis. Turėjome daug patyrusių žaidėjų, o jie finaluose visada praverčia. Ruošėmės rimtai kovai, sumažinome rotacijų ir pasiekėme tikslą – pirmą kartą VFL istorijoje apgynėme čempionų titulą. Mums ši pergalė kaip vyšnia ant torto, nes mes susižaidę ne tik aikštėje, bet ir už aikštės ribų turime labai stiprų bendraminčių būrelį“, – teigė penktą kartą VFL čempionate auksą iškovojusio „Dinerio“ atstovas Paulius Anuškevičius.
 
Tuo metu 2018 m. VFL pirmenybėse vienintelį kartą triumfavusios „Skaidiškės“ bene šeštą kartą turėjo tenkintis sidabro medaliais. „Finišuoti antroje vietoje – ne pats geriausias jausmas. Visą sezoną stabiliai rinkomės, stabiliai žaidėme, bet sunku žaisti, kai atsilieki, pralaimi. Deja. Perdegėme. Galvojau, kad įtampa labiau slėgs „Dinerį“, bet mūsų jaunimas buvo nepasiruošęs. Klydome lygioje vietoje, jie įmušė, mes neįmušėm, o ir dovanų varžovai mums nedalino“, – konstatavo „Skaidiškių“ vadovas Marius Bukauskas.
 
 
Dėl 3-ios vietos. Žaibo kirtis – SKK Oniksas 5:2
 
Jei Didžiąjame finale vyravo drausmingas, pozicinis futbolas, tai rungtynėse dėl 3-ios vietos komandos leido sau kiek laisviau pasiausti. Galingą kariauną subūręs „Žaibo kirtis“ jau 4 min. pelnė pirmą įvartį, nors pirmą rimtą progą pačioje mačo pradžioje turėjo „Oniksas“. Pagal tokį scenarijų susidėliojo ir visos rungtynės – progų turėjo abi komandos, bet „Žaibo kirtis“ jomis pasinaudojo kiek dažniau nei varžovai.
 
Įpusėjus kėliniui po Emilio Gelažausko tikslaus smūgio „Žaibo kirtis“ pirmavo 2:0, bet 34 min. Artūras Jeršovas skirtumą sušvelnino. Tiesa, po kelių minučių Kęstutis Platūkis trečią kartą nuginklavo „Onikso“ vartininką, bet tuoj pat savo įvarčiu atsakė Igoris Gulbickij, tad po 40-ies minučių kovos „Žaibo kirtis“ pirmavo 3:2.
 
Antroje rungtynių dalyje aikštėje vyko atkakli lygių varžovų dvikova, o galutinai pergalės laužai „Žaibo kirčio“ stovykloje suliepsnojo tik po 75 min. pelnyto Justino Baltrimavičiaus įvarčio. Tiksint paskutinėms rungtynių sekundėms K. Platūkis pridėjo ir penktą įvartį, o sulig tuo „Žaibo kirčio“ sezonas ir baigėsi.
 
„Buvo pakankamai motyvacijos, susirinkome taip, kaip nebuvome susirinkę pusfinalyje su „Skaidiškėmis“, o tai ir lėmė pergalę. Po nesėkmės pusfinalyje išsikėlėme tikslą tapti prizininkais – ir tą padarėme. O kitais metais sieksime iškovoti auksą“, – teigė „Žaibo kirčio“ atstovas Gintautas Šteinas.
 
„Būnant ketvertuke liūdniausia likti ketvirtoje vietoje. Pernai užėmėme penktą vietą, bet finišavome pergale. Šiais metais likome ir be medalio, ir be pergalės. Kita vertus, esame labai geroje kompanijoje – „Dineris“, „Skaidiškės“, „Žaibo kirtis“, tik gaila, kad mes ketvirtoje vietoje“, – konstatavo „Onikso“ atstovas Edvardas Ruskan.
 
Iššūkio taurės finalas. TopKickers – Grija 4:0
 
Kol Didžiojo aštuoneto komandos dalinosi medalius, paskutinę sezono dieną pajėgiausios apatinio aštuoneto ekipos aiškinosi, kam labiau reikia Iššūkio taurės. Norą pakovoti dėl šio trofėjaus parodė „Grija“ ir „TopKickers“. 
 
Rungtynes aktyviau pradėję „Grijos“ futbolininkai ilgiau žaidė su kamuoliu, bet aptikti spragų tankiose varžovų gynybos gretose jiems nesisekė. Atlaikę pirmą spaudimo bangą „TopKickers“ ir patys vis drąsiau kilo į atakas, o 28 min. German Rudnev tiksliu smūgiu iš dešinės pelnė pirmą rungtynių įvartį.
 
Po praleisto įvarčio „Grija“ turėjo aktyviau judėti puolime, pavyko susikurti ir progų, tačiau „TopKickers“ vartininkas Vaidotas Kazlauskas kelis kartus išgelbėjo savo komandą nuo įvarčių.
 
Po pertraukos „Grija“ apgulė varžovų vartus, bet „TopKickers“ atkakliai gynėsi, o 53 min. pagaliau ištaikė progą kontratakai – ir G. Rudnev dar kartą nubaudė priešininkus tiksliu smūgiu.
 
Paskutines viltis atkurti intrigą ir perimti iniciatyvą nubraukė elegantiškas Eimanto Kateivos smūgis 61 min., o paskutinis „TopKickers“ įvartis likusias 11 minučių iki dvikovos pabaigos pavertė grynu formalumu.
 
„Visiškai niekas nepavyko, ne mūsų diena, – po rungtynių pripažino „Grijos“ atstovas Sergej Markin. – Žinojom, kaip žais „TopKickers“, ruošėmės tam, bet nesugebėjom sustabdyti jų konktratakų. Skaudžiausias buvo antras Germano įvartis, po jo jau nepavyko atsitiesti“.
 
„Puikios rungtynės. Keturis įmušėm, patys nepraleidom. Viską nulėmė geras taktinis pasiruošimas. Sutarėm, kad žaisim antru numeriu, stovėsim gynyboje ir kontratakuosim. Kaip sutarėm, taip ir padarėm“, – pareiškė G. Rudnev.
 
Debiutinį sezoną VFL čempionate keturiais pralaimėjimais pradėjusi „TopKickers“ komanda finišavo aštuonių pergalių serija – ir pelnytai džiaugėsi Iššūkio taure.
 
Dėl 11-os vietos. JSK Gulbinai – PILK 1:0
 
Penktadienį paskutinius formalumus sutvarkė ir dėl 11-os vietos kovojusios „Gulbinų“ ir PILK komandos. Kovos tikrai būta nemažai ir gan kietos, o pergalę po Valentino Jankilaičio įvarčio pelnė „Gulbinai“.
 
„Gerai sezoną užbaigti pergale. Laimėjom alaus, pasėdėsim, pabūsim kartu, apibendrinsim sezoną. Sezonas visumoje vertintinas gerai, nors aišku, gali būti ir geriau“, – pastebėjo „Gulbinų“ atstovas Andrius Dubickas.
 
„Kovingos rungtynės, buvom užspaudę varžovus, bet turėjome problemų su užbaigimu, stokojome kūrybiškumo atakose. Nors ir užėmėme tik 12 vietą, bet sezonas nebuvo blogas“, – teigė PILK atstovas Vygantas Šepetis.
 
2022 metų VFL turnyrinė lentelė
1. FK „Dineris“
2. SK „Skaidiškės“
3. FK „Žaibo kirtis“
4. SKK „Oniksas“
5. FK  W.W.G.
6. FK „Vilkai“
7. FK „Vilniečiai“
8. FC ŽV
9. FK „Top Kickers“
10. FK „Grija“
11. JSK „Gulbinai“
12. FK PILK
13. FK „Carlsberg nealkoholinis“
14. „Internacionalas“
15. FK „Pažanga“
16. FK „Setas“