2023-06-09

Išaušus naujojo sezono dienai, smogė griaustinis iš giedro dangaus. Viena komanda pranešė, kad nesurenka sudėties ir šiame sezone nedalyvaus. Įsivaizduojate? Kai sudėliotas tvarkaraštis, suskaičiuoti biudžetai ir sudėlioti taškai ant „i“. Liūdna, bet toks gyvenimas.

Persikėlimas į kitą stadioną kažkiek irgi iškėlė klausimų, bet svarbiausias faktas, kad lyga startavo ir jau dabar galime neabejoti, kad įdomių reikalų per šį sezoną netrūks.

WWG – Gulbinai 0:1

Rungtynės, kurių teisinga baigtis būtų 0:0, tačiau futbolas ne visada baigiasi taip, kaip būtų teisingai. Nors „Gulbinai“ praktiškai visos dvikovos metu turėjo žaidybinę persvarą, tačiau jos nei pavojingesnėmis, nei juo labiau pavojingomis progomis nevirto.

WWG, kaip įprasta, žaidė antru numeriu ir ieškojo galimybių kontratakose. Komandoje nebuvo Vasilijaus Novičkovo ir tai labai jautėsi.

Po pertraukos „Gulbinai“ vis brandino ir brandino įvartį ir galiausiai jį subrandino. Likus mažiau nei minutei iki susitikimo pabaigos, Justas Selenkovas savo komandai iškovojo tris taškus.

„Jų vartininkas žaidė geriau, tai jautėme, kad įvartis kris. Liūtas (Liutauras Mažeika) pakėlė kamuolį nuo kampinio gairelės, Selenkovui kamuolys gerai prilipo prie kojos ir iš oro jis įmušė karjeros įvartį“, - su šypsena apie pergalingą epizodą kalbėjo Andrius Dubickas.

Vilkai – Carlsberg nealkoholinis 4:3

Rungtynes „Carlsberg“ vyrukai tiesiog pramiegojo. Kitaip sunku paaiškinti, kaip 19-ąją rungtynių minutę rezultatas buvo 3:0. O viskas prasidėjo nuo Aliko Samoilovo, kuris, varžovams bandant daryti dirbtinę nuošalę, atsidūrė vienas prieš varžovų vartininką ir tokiu būdu atidarė šio sezono sąskaitą.

Prabėgo vos dvi minutės ir po kampinio Egidijus Žagaras skirtumą padvigubino. Prabėgo dar dvi minutės, o Evaldas Gruzdevas, pasinaudojęs varžovų klaida, pelnė trečiąjį įvartį.

Viskas? Toli gražu ne. „Vilkai“ pradėjo vis tiek laimėsim žaidimą ir „Carlsberg nealkoholinis“ tuo vos nepasinaudojo. Apskritai, „Carslbergą“ reikia pagirti, kad atsilikdami 0:3, jie antrą kėlinį pradėjo tarsi švieslentėje būtų degę du nuliai.

Toks požiūris labai greitai leido sušvelninti atsilikimą, o „Vilkams“ vėl atstačius trijų įvarčių persvarą – nenuleisti rankų ir kovoti toliau.

„Dar trūksta susižaidimo, nes toliau jauniname „Vilkus“. Šiemet – septyni naujokai, tad tokiose dvikovose svarbiausia trys taškai, o toliau matysime. Svarbu, kad komanda rinktųsi į rungtynes“, - komentavo Mindaugas Broga.

Žaibo kirtis – Vilniečiai 0:3

„Žaibo kirčio“ žaidimas arba, tiksliau sakant, nežaidimas gerokai nustebino net ir stebėjusius įvykius iš šono. Kas labiausiai? Klaidos, po kurių krito įvarčiai.

Pirmas signalas apie laukiamas sunkias rungtynes buvo suduotas vos po trijų minučių nuo dvikovos pradžios. Tuomet pasižymėjo Edvinas Mučinis.

Šaltas dušas? Logika sakė, kad turėtų būti taip, bet nebuvo. Pirmojo kėlinio viduryje krito antrasis įvartis, antrojo kėlinio viduryje – trečiasis ir „Vilniečiai“ užtikrintai iškovojo pergalę.

„Rungtynės nesusiklostė dėl kelių priežasčių: varžovas pajėgus, sužaidė solidžiai, mums (aišku ir jiems) pirmos sezono rungtynės (nesusižaidimas), rungtynės ant žolės (kai dauguma arba lošė tik ant dirbtinės dangos, arba išvis nelošė iki vakar), daug skubotumo, netikslių perdavimų, smūgių“, - rungtynes komentavo Gintautas Šteinas.