Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2023-07-13
Trečiadienį, lydimos iškilmingos JAV prezidento Joe Bideno kalbos, finišavo Vasaros futbolo lygos grupių etapo kovos. Visos paskutiniame ture susitikusios komandos turėjo dėl ko kovoti, tačiau išsisklaidžius parako dūmams paaiškėjo, kad laimėjo tos ekipos, kurios ir turėjo laimėti.

FK „Vilniečiai“ – FK PILK 4:0

Pirmosios į LEU aikštyną išėjo B grupės komandos. „Vilniečiai“ grupėje jau buvo užsitikrinę pirmą vietą, tuo metu PILK dar galėjo įšokti į pirmą ketvertą – tačiau tik laimėję prieš grupės lyderius. Užduotis buvo aiški, bet išspręsti jos Pilkams nepavyko. Nors bene dviem aštuonetais susirinkę „Vilniečiai“ gausiai rotavo sudėtimi ir, iš pirmo žvilgsnio, pernelyg nepersistengė, tačiau jų meistriškumas ir kokybė pranoko PILK futbolininkų kovingumą ir užsispyrimą.

Rungtynių baigtis buvo nulemta dar pirmame kėlinyje. 18 min. Ernest Bublevič išvedė „Vilniečius“ į priekį, o 28 ir 36 minutėmis Albert Voskunovič patrigubino favoritų pranašumą. Tiesa, antrame kėlinyje PILK atkakliai veržėsi į priekį, apdaužė varžovų vartų virpstus, ne kartą tikrino vartininko budrumą, bet pasiųsti kamuolio į tinklą nesugebėjo. O štai Genadij Sunko 71 min. savo šansą realizavo – ir nustatė galutinį rungtynių rezultatą.

„4:0 – gan slidus rezultatas, varžovai tikrai galėjo mus nubausti, bent du kartus po jų smūgių kamuolys atsimušė į virpstą, o mes iš esmės realizavome beveik visas savo progas. Smagu , kad laimėjom, norėjom būti pirmi grupėje, o su kuo teks žaisti ketvirtfinalyje – mums jokio skirtumo“, – konstatavo „Vilniečių“ vadovas Tomas Rudzianiec.

„Norėjom laimėti, norėjom patekti į pirmą aštuonetą, bet dėl įvairių priežasčių nesurinkom pajėgiausios sudėties, o kovingumo užteko tik pirmam kėliniui. Dabar galima kitą tikslą turėti – pasiimti Mažąją taurę“, – teigė PILK vadovas Vygantas Šepetis.

FK „Žaibo kirtis“ – JSK „Gulbinai“ 6:0

Pagal panašų scenarijų klostėsi ir kitos B grupės komandų rungtynės. Tiesa čia ne tik „Gulbinai“, bet ir „Žaibo kirtis“ turėjo motyvacijos siekti pergalės, nes ji vienus būtų užkėlusi į ketvirtą vietą, o kitus – pakylėjusi į antrą poziciją.

Kad „Gulbinai“ nematys ketvirtos vietos, paaiškėjo dar pirmame kėlinyje. Matas Čirba, Giedrius Lekandra, Vilius Zabarauskas ir Justinas Baltrimavičius keturiais pataikymais per pirmas 40 minučių pamušė „Gulbinų“ kreiserį, o antrame kėlinyje M. Čirba ir G. Lekandra galutinai sudėliojo visus taškus ant finalinio rezultato.

„Nėra ką šnekėti, laimėjo geresnė ir stipresnė komanda, rezultatas akivaizdus, nors ir mes turėjome kelias progas, bet neišnaudojome, o ir jų vartininkas patraukė“, – pastebėjo „Gulbinų“ atstovas Andrius Dubickas.

„Tiesiog buvome pajėgesni, nors ir nesužaidėme gerų rungtynių. Bet turėjome daugiau progų, mus gal kiek ir sekėsi, nes įmušti galėjo ir varžovai, bet taip jau gavosi, kad mušėme tik mes“, – konstatavo „Žaibo kirčio“ vadovas Gintautas Šteinas.

FK „Top Kickers“ – FK „Carlsberg Nealkoholinis“ 1:5

Antroje turo dalyje savo talentus demonstravo A grupės komandos. Galima sakyti, kad čia intrigos buvo daugiau, tiesa, „Top Kickers“ ir „Carlsberg Nealkoholinis“ susitime ta intriga nugeso antro kėlinio pradžioje.

Prieš rungtynes abi komandos žinojo, kad pergalė joms atvertų kelią į didįjį aštuonetą, o „Carlsberg Nealkoholinis“ dar galėjo grupėje pasilypėti net ir ant trečio laiptelio (su sąlyga, kad „Dineris“ nebūtų įveikęs „Vilkų“). Sprendžiant iš komandų susirinkimo, daugiau motyvacijos siekti pergalės turėjo būtent aludariai, tai atspindi ir galutinis rungtynių rezultatas.

Tiesa, dvikovą kiek smagiau pradėjo „Top Kickers“ ir jau 8 min. Aleksandras Nechoroškovas išvedė savo komandą į priekį. Visgi topkikerių euforija greit išsisklaidė, nes atsakomoji „Carlsberg Nealkoholinis“ ataka baigėsi išlyginamuoju Eimanto Kotovo įvarčiu. Pirmame kėlinyje abi komandos stengėsi žaisti drausmingai, įvykių pernelyg neforsavo ir laukė savo progų.

„Carlsberg Nealkoholinis“ komandai lygiosios ir taip būtų atvėrusios duris į pirmą aštuonetą, tačiau antrame kėlinyje aludariai įrodė, kad pergalė jiems buvo reikalingesnė. Antro kėlinio pradžioje Deimantas Aikovskij ir Dmitrij Aschabov pasinaudojo varžovų gynėjų klaidomis, pelnė du greitus įvarčius, o solidžią persvarą įgijusi „Carlsberg Nealkoholinis“ komanda pergalės iš savo rankų nepaleido.

„Varžovai nesurinko pajėgiausios sudėties, bet pradžioje vis tiek pagadino mums nervus, netgi pirmi įmušė. Mes greit išlyginome, bet pirmame kėlinyje vyko įtempta kova, buvo daug klaidų, netikslumų, nervų. Ramiau pasidarė tik antro kėlinio pradžioje, kai pelnėme du įvarčius, o baigiantis kėliniui pridėjome dar du ir užtvirtinome pergalę“, – konstatavo „Carlsberg Nealkoholinis“ vadovas Vitalijus Vinckevičius.

FK „Dineris“ – FK „Vilkai“ 3:2

Tikėtina, kad antrame kėlinyje „Carlsberg Nealkoholinis“ žaidėjai viena akimi sekė ir įvykius kitoje aikštės pusėje, kur kapojosi čempionų titulą ginantis „Dineris“ ir į pirmą vietą grupėje nusitaikę „Vilkai“. Jei „Vilkai“ būtų laimėję, jie būtų aplenkę SKK „Oniksas“ ekipą ir grupių etapą užbaigę pirmoje vietoje. Tuo metu „Dineris“ pralaimėjimo, arba net ir lygiųjų atveju rizikavo atsidurti ant ketvirto grupės laiptelio ir ketvirtfinalyje susitikti su pajėgiausia B grupės ekipa.

Kadangi „Vilkai“ jau 2 min. pelnė įvartį, pastarasis scenarijus iš teorinio virto visai realiu ir pamanomu. Nors po šalto dušo susikaupę čempionai susikaupė perėmė iniciatyvą ir 22 minutę rezultatą išlygino, tačiau antro kėlinio pradžioje, po „Carlsberg Nealkoholinis“ spurto kitoje aikštėje, „Dineris“ virtualioje A grupės rikiuotėje atsidūrė ketvirtoje vietoje.

Tiesa, tik virtualiai. Ir neilgam. 46 min. Lukas Vaičiūnas išbedė „Dinerį“ į priekį, o 57 min. antrą savo įvartį pelnęs Aleksandras Mininkovas čempionų pranašumą padidino iki dviejų įvarčių. Kaip vėliau paaiškėjo, būtent tokio pranašumo ir reikėjo. 65 min. Aivaras Grabliauskas tikslius smūgiu sugražino „Vilkus“ į žaidimą, o per likusias 15 minučių abi komandos keitėsi pavojingomis atakomis ir grėsmingais smūgiais, bet rezultatas išliko nepakitęs.

„Labai gražios rungtynės gavosi, nes esame pažįstami nuo senų laikų, mūsų dvikovos – tai savotiški Viršuliškių derbiai. Šį kartą staigiai gavom įvartį, pabudome iš letargo miego, pavyko išlyginti, antrame kėlinyje – išsiveržėme į priekį, bet varžovai taip pat atsakė įvarčiu, o pabaigoje buvo visko – ir emocijų, ir progų, tad rungtynės žiūrovams tikrai turėjo patikti“, – samprotavo antrą vietą grupėje užėmusio „Dinerio“ vadovas Paulius Anuškevičius.

„Savo kozirį paleidome kai praėjusiame ture sužaidėme lygiosiomis su „Oniksu“. Jei būtume laimėję, tai rungtynės su „Dineriu“ jau nebūtų nieko pakeitusios. O dabar teko labai stipriai kovoti, galima sakyti, kad mums kažkiek nepasisekė, bet rezultatas, manau, dėsningas, tad lieka tik pasveikinti nugalėtojus.Mes po savo antro įvarčio tarsi pabudome, atsipalaidavome, pradėjome spausti varžovus, galėjome ir išlyginti, bet yra kaip yra“, – reziumavo „Vilkų“ atstovas Darius Zapolskis.

Pasibaigus kovoms grupėse paaiškėjo, kad dėl Didžiosios taurės grumsis „Oniksas“, „Dineris“, „Vilkai“, „Carslberg Nealkoholinis“, „Vilniečiai“, „Žaibo kirtis“, „Skaidiškės“ ir „Salininkai“, o dėl Mažosios taurelės – „Top Kickers“, „Setas“, PILK, „Gulbinai“ ir W.W.G.

Antrojo etapo startas – liepos 17 dieną, o finalinės kovos numatytos rugpjūčio 9 d.