Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2024-06-18

Kuo Vasaros futbolo lyga lenkia Europos čempionatą? Tuo, kad pastarajame dar nesibaigė pirmasis turas, o VFL jau prasidėjo antras. O šiaip tų skirtumų – ne tiek daug. Net rungtynės vyksta tuo pačiu metu. Turi tas ir neigiamų pusių. Pavyzdžiui „Setas“ neturėjo galimybes pasižiūrėti, kaip žaidžia Lukaku. O Lukaku neturėjo galimybės pasižiūrėti, kaip žaidžia „Setas“.  Ir pralošė. Ir Lukaku ir „Setas“

„Žaibo kirtis“ – „Setas“ 8:1

Bet apie Europos čempionatą ir apie Lukaku mes čia nekalbėsim. O apie „Setą“ - kalbėsim.

Taigi „Setas“ žaidė antrąsias rungtynes ir pralaimėjo dar daugiau nei pirmas. Tada buvo „Oniksui“ nusileista 1:6, dabar „Žaibo kirčiui“ – 1:8. Kol kas tai didžiausias šių metų VFL komandų pajėgumų skirtumas, pasikartojęs antrą kartą. Identišku rezultatu pirmą turą „Vilniečiai“ sudorojo lygos debiutantą „Balaganą“.

Na bet kaip ten bebūtų, be įvarčio „Setas“ iš aikštės išėjęs šiemet nebuvo (beje, skirtingai nei Lukaku...)

 „Seto“ vyrai laikėsi iki pirmo kėlinio vidurio. Kai per kelias minutes traukė kamuolį iš tinklo triskart. O antrą kėlinį „Žaibo kirtis“ pridėjo dar penkis įvarčius.

Kita vertus „Žaibo kirčio“ atstovas Marius Gelumbauskas teigė, kad mačas jo komandai buvo išties nesunkus: „Visada žinojom, kad „Setas“ – tokie silpnesni. Dar kažkaip gal jie šiandien nesusirinko, tai labai lengvai įveikėm. Dėl savęs pasilakstėm ir tiek.“

Anot Mariaus, tikroji kova „Žaibo kirčiui“ prasidės  po šio turo ir daugiau atsipalaiduoti taip, kaip su „Setu“, jo komanda jau nebeturės galimybių.

Džiugas Palijanskas prie savo dviejų įvarčių, įmuštų pirmą turą, pridėjo dar du. Šiuo metu jis pirmauja rezultatyviausiųjų lygos žaidėjų sąraše.

Dar vienas, du kartus mače su „Setu“ pasižymėjęs „Žaibo kirčio“ žaidėjas, – Kęstutis Platūkis.

„Oniksas“ – „Top Kickers“ 2:2

O kaimyninėje aikštėje tuo matu vyko kur kas atkaklesnės ir permainingesnės rungtynės. Susidūrė „Top Kickers“ ir „Oniksas“. Pirmavo vieni, persvėrė kiti, o galop teisėjas paskutinį sykį sušvilpė, kai švieslentėje degė skaičiai 2:2.

Na gerai - kiek pamelavau. Nedegė jokioje švieslentėje jokie skaičiai. Nes iš kur LEU stadione elektroninė švieslentė? Tiesiog rungtynės baigėsi lygiosiomis, komandoms įmušus po du įvarčius.

Pirmą kėlinį įvartis buvo vienas. Jį įmušę Kickeriai tą kėlinį ir laimėjo. Antro pradžioje du kartus įvarčiu džiaugėsi „Oniksas“. Viskas vyko labai greitai – ataka ir lygu. Dar ataka – ir „Oniksas“ jau laimi. Bet artėjant rungtynėms prie pabaigos „Top Kickers“ vėl atstatė pusiausvyrą susitikimo santykyje. Žodžiu, užfiksuotas toks rezultatas, kokio prieš mačą turbūt nei vieni, nei kiti rinkęsi nebūtų.

Abiejų pusių vertinimai po rungtynių buvo panašūs.

„Gerai. Įmušėm mes, įmušė jie. Aišku, norėjosi laimėt, bet 2:2 – irgi geras rezultatas“, - kalbėjo Aleksandr Balaboškin iš „Top Kickers“.

„Gal varžovai teisūs. Iš mūsų pusės galiu pridėti, kad vienas taškas – blogiau nei trys, bet geriau nei nulis“, - samprotavo „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan.

„Carlsberg nealkoholinis“ – „Balaganas“ 3:1

Kaip jau rašiau, pirmą turą debiutantas „Balaganas“ „Vilniečiams“ nusileido be prošvaisčių – 1:8. Dabar mače su „Carlsberg nealkoholiniu“ „Balaganas“ atrodė jau visai kitaip. Na taip, debiutantai vėl pralošė. Na bet „Carlsbergui“ teko nemažai paplušėti.

Nes pirmą kėlinį „Balaganas“, įmušęs įvartį, išsiveržė į priekį. Ir jį laimėjo. Ir dar kurį laiką laikėsi ir po pertraukos. Tik kai vienas po kito krito du „Carlsberg nealkoholinio“ įvarčiai, tapo panašu, kad netikėtumo šiame mače nesulauksim. O trečias įvartis užtvirtino nelengvą „Carlsberg“ vyrukų pergalę.

Du paskutinius įvarčius įmušė Eimantas Kotovas.

„Carlsberg nealkoholinio“ kapitonas Vitalijus Vinskevičius nelengvą sezono pradžią aiškino komandos susirinkimu: „Palyginus su pirmojo turo rungtynėmis, pasipildėme trimis žaidėjais. Dabar turėjome šiek tiek keitimų – tas gal gerai. Bet norėtųsi, kad ateitų daugiau pagrindinių, komandos senbuvių. Bet kol kas su tuo – sunkiai. Nieko, tikėkimės - gal bent prieš vieną grupės komandą susirinksim...“

„Salininkai“ – „Gariūnai“ 4:3

Ir vėl „Salininkų“ rungtynės gavosi ryškiomis ir įspūdingomis. Pietinio Vilniaus futbolininkams vėl teko vytis varžovus, Ir tai jiems vėl pavyko puikiai. Tik šį kartą „Salininkai“ jau nesitenkino, tik išlyginę rsantykį, kaip kad pirmajame ture, o išplėšė pergalę.

Komandos vartininkas Piotr Truselevič turėjo praleisti rungtynes dėl susitikime su „Top Kickers“ gautos raudonos kortelės. Ir vėl ginti savo komandos vartus stojo legendinis Pranas Janušauskas. Dabar jis praleido tris. Bet tiek „Gariūnams“ nepakako.

O viskas vyko taip. Pirmą kėlinį „Gariūnai“ įmušė du įvarčius ir ėmė pirmauti 2:0. Bet čia iššovė Rafal Rusecki. Du taiklūs jo smūgiai dar iki kėlinio pabaigos santykį padarė lygiu.

O antroje antro kėlinio pusėje „Salininkai“ persvėrė rezultatą. Ir po to įmušė dar ketvirtą įvartį.

Bet „Gariūnams“ netrukus sušvelninus (antrą kartą pasižymėjo Ramūnas Radavičius), aikštėje toliau tvyrojo įtampa ir intriga.

Atrodė, jog abi jas jau bus užbaigęs dar vienas, mačo gale „Salininkų“ įmuštas įvartis, bet teisėjas jo neįskaitė dėl nuošalės. Ir leido toms intrigai ir įtampai tvyroti iki paskutinio švilpuko.

Šiaip atrodė, kad solidiems dėdėms „Gariūnų“ futbolininkams trūksta jaunimo. „Salininkai“ jo turėjo daugiau. Bet po mačo kalbėjęs „Gariūnų“ futbolininkas Kęstutis Jančiauskas įvardijo visai kitą pralaimėjimo priežastį.

„Ne tame esmė. Pradėjom labai gerai, po to, prie 2:0, atsipalaidavom, galvojom, kad pabaigsim 4:0 ar 6:0, o varžovai parodė charakterį ir sukovojo iki galo“, - kalbėjo jis.

Beje, po mačo „Gariūnai“ labai nuliūdę neatrodė. Ką jau kalbėt apie „Salininkus“.

„Manau, kad kuo toliau, tuo geriau susirinksim ir pakovosim – vyrai užsivedę“, - apie netolimą ateitį kalbėjo jų vadovas Piotr Truselevič.