Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2024-07-02

Liepa prasidėjo dar ketveriomis Vasaros futbolo lygos rungtynėmis. Jėgas išbandė „Vilkai“ su „Carlsberg nealkoholiniu“, „Pilk“ su „Balaganu“. „Žaibo Kirtis“ su „Salininkais“ bei Top Kickers“ su „Setu“.

PILK – „Balaganas“ 1:2

Lygos debiutantas „Balaganas“ iškovojo pirmąją pergalę. Sėkmingai turnyrą pradėję PILK antrose savo rungtynėse dar vieno pergalingo žingsnio nežengė. Nors prieš rungtynes atrodė, kad šansas jiems tai padaryti ir B grupės turnyro lentelėje įsitaisyti šalia abu mačus laimėjusių „Gulbinų“ – puikus. Varžovai – naujokai, iki tol abu žaistus mačus pralaimėję. Na ir šiaip – nepanašūs į komandą, kovosiančią dėl aukščiausių lygos apdovanojimų.

Kita vertus, „Balagano“ rezultatų tiesė (ne kreivė, nes juk ji kol kas vis į viršų kyla) rodo, kad jie nėra kokie švelnūs gyvūnėliai, nemokantys niekam įkąsti. Pirmą mačą „Balagano“ žaidimas iš tiesų priminė balaganą ir jo rezultatas – 1:8 nuo „Vilniečių“, antrą – jau tik 1:3 nuo „Carlsberg nealkoholinio“, o dabar – štai tau ir pergalė.

Gal dar pirmo kėlinio rezultatas (o ir pats žaidimas) PILKus ramino? Nors ne taip lengvai, bet jie įmušė vieną įvartį ir jį laimėjo. Taip pat daugiau kontroliavo kamuolį ir atrodė, jog tuo pačiu ir visą žaidimą.

Bet po pertraukos „Balaganas“ sugebėjo viską perstatyt taip, kaip jiems labiau patinka.

„Pirmas kėlinys buvo sudėtingesnis, bet prieš antrą pasitarėm, kad reikia būti aktyvesniems, tuomet išsilygino kamuolio kontrolė ir nors sunkiai sekėsi kurti atakas, bet rezultatą persverti vis tiek pavyko. Tad kertinis žodis būtų aktyvumas“, - toks sėkmės paaiškinimas man atskriejo iš „Balagano“ pusės.

„Vilkai“ – „Carlsberg nealkoholinis“ 4:3

Antrą pergalę šiemet iškovojo ir „Vilkai“. Tik, skirtingai nei „Balaganas“, ne iš trečiojo, o iš antrojo bandymo. Savo startinį mačą „Vilkai“ 2:4 pralaimėjo PILK, kas tikrai jų negalėjo tenkinti.

Bet ir prieš antrąjį susitikimą „Vilkų“ ekipoje viskas neatrodė giedra ir be debesėlio. Susirinko jų lygiai tiek, kiek reikia rungtynėms, be jokio keitimo.

„Žaidėm be keitimų ir atrodė - nieko gero nebus, Bet kartais taip būna: žaidėjai, žinodami kad nėra keitimų, atiduoda maksimumą savęs“, - pasakojo „Vilkų“ gaujos vedlys..., t. y. – komandos vadovas Mindaugas Broga.

Kaip ten bebūtų, aikštės teritoriją kontroliavo „Carlsberg nealkoholinis“.  Ko M. Broga, beje, neneigia.

„Normalu kad kamuolio kontrolę turėjom atiduot ir rėmėmės žaibiškomis kontromis. O jų turėjom tikrai nemažai:, - sako jis.

Bet tai kamuolio, aikštės kontrolė, vis tik – ne paties žaidimo kontrolė. „Vilkai“ kontroliavo žaidimą. Ypač antrą kėlinį, tomis savo kontromis vis neleisdami „Calsberg nealkoholinio“ vyrukams persverti santykio naudingai sau.

Pirmą kėlinį komandos apsikeitė po įvartį, o antrą „Vilkai“ pabėgo į priekį dviem įvarčiais ir jau daugiau varžovams sulyginti neleido.

O rungtynių pabaigoje M. Broga prisidiskutavo su teisėju iš pradžių iki geltonos, po to iki raudonos kortelės.

„Priėjau ir klausiu: kam švilpi nesąmonę? Sako: nes jūs ir taip pirmaujat 4:2. Ir šypsosi patenkintas. Sakau: o tai jei būtų lygu arba mes pralaiminėtumėm 2:4, tai tada nešvilptum? Sako: jo nešvilpčiau“, - pasakojo M. Broga.

Aš tai įtariu, kad teisėjas tiesiog pajuokavo. Na bet toks humoras nelabai pavyko ir teisėjas apie save išgirdo tam tikrų epitetų, O po to „Vilkų“ aikštėje liko vienu mažiau.

Užtat ką nors rimčiau pakeisti santykyje, „Carlsberg nealkoholiniam“ nelabai liko laiko. Vienu įvarčiu jie sušvelnino ir neaišku koks būtų užfiksuotas rezultatas, jei komandos būtų žaidę dar keliomis minutėmis daugiau, bet buvo taip, kaip buvo – „Vilkų“ pergalė 4:3.

„Top Kickers“ – „Setas“ 9:1

Iš karto galima konstatuoti, kad „Kickeriai“ buvo stipresni ir tai buvo aišku ir prieš mačą ir nuo pirmų minučių mačo metu. Kai „Top Kickers“ vieną po kito sumušė du įvarčius. Bet ne, „Seto“ tuo nepalaidojo. Pastarasis atrado psichologinių jėgų pasipriešinti (bent jau didžiąją dalį pirmo kėlinio) net ir taip nesėkmingai prasidėjus susitikimui.

O šiaip „Setas“ išties turi daug tų psichologinių jėgų. Visiškai nepaisydamas pralaimėjimų tikrai nemažais skirtumais, jis kas kartą vis bando įkibt į atlapus naujam varžovui. Ir niekada neišeina iš mačo be įvarčio.

Kita vertus... Iš 12 VFL komandų 11 neišeina iš rungtynių be įvarčio. Tik „Carlsberg nealkoholiniam“ pirmam ture yra nepavykę įmušti bent vieno.

Savo įvartį „Setas“ įmušė 15-ą minutę. Santykis tapo 1:2 ir beveik visą kėlinį toks laikėsi. Tik prieš pat pertrauką „Top Kickers“ pavyko jį padidinti.

Užtat antras kėlinys jau nebuvo toks atkaklus. „Kickers“ jame vėl startavo rezultatyviai, tuoj pat įmušė ketvirtą ir po to jau rezultatą tik didino. Kol ir išaugino iki tokio, kokį ne visi komandų žaidė įsiminė.

Na nes kai klausiau prie aikštės: „Kiek ten baigėt?“ ir „Seto“ žaidėjas ir vyrukas su „Top Kickers“ uniforma užtikrintai pareiškė 8:1...

Tikiuosi, suklydo jie, o ne rezultatą fiksavęs teisėjas.

Atakose „Top Kickers“ lyderiu buvo Vaidotas Kazlaukas, įmušęs tris įvarčius. Po du pelnė Mindaugas Dobrovolskis ir Deividas Maciulis.

„Reabilitavomės po pralaimėjimo 1:10 aną savaitę“, - po rungtynių kalbėjo vienas „Top Kickers“ futbolininkų.

Tikra tiesa. Ir labai laiku reabilitacijai tvarkaraštis „Top Kickeriams“ skyrė „Setą“.

„Žaibo kirtis“ – „Salininkai“ 4:1

„Salininkai“ jau nuo sezono pradžių garsėja „come-backais“. Pirmą mačą jie pralaimėdami 0:3 sugebėjo sulyginti. Antrose rungtynėse lygino nuo santykio 0:2. Po to persvėrė ir laimėjo 4:3. Nedidelį sugrįžimą sukūrė ir per trečią susitikimą, kai atsižaidė iki lygiųjų, atsilikdami 0:1.

Bet šį kartą „come-backas“ nepavyko. Nors rungtynių eigoje kažkas panašaus buvo pradėję megztis.

Pirmą kėlinį „Žaibo kirtis“ laimėjo 1:0. Neilgai trukus po pertraukos įmušė dar vieną. Tada „Salininkai“ matyt suprato, kad pats laikas įvesti savo vijimosi režimą ir kėliniui jau persiritus pusiaują santykį sušvelnino.

Na ir atrodė, beliko sulaukti, kol komanda violetinėmis aprangomis tradiciškai santykį išlygins.

Bet dabar nutiko kitaip. Puikų ir greitą „Žaibo kirčio“ išpuolį užbaigė Justinas Baltrimavičius. Tai buvo trečiasis jo įvartis per rungtynes, ir, drįstu teigti, – pats svarbiausias. Kertinis. „Žaibo kirčio“ pranašumas vėl padidėjo iki dviejų įvarčių, laiko žaisti liko apie tris minutes, o „Salininkų“ komandos psichologijai tai išties buvo savotiškas žaibo kirtis. Iš ekipos futbolininkų atrodė, kad tas jų tikėjimas „come-backu“ pranyko.

Ketvirtuoju savo įvarčiu „Žaibo kirtis“ įtvirtino pergalę ir taip „Salininkai“ patyrė pirmąjį pralaimėjimą.