Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2024-07-04

Trečiadienį buvo sužaistos dar ketverios Vasaros futbolo lygos rungtynės. Keturios B grupės komandos: „Balaganas“, „Carlsberg nealkolholinis“, PILK ir „Vilkai“ žaidė antrą kartą per šią savaitę.

„Oniksas“ – „Gariūnai“ 1:3

Vieninteliame trečiadienio A grupės mače susitiko „Oniksas“ ir „Gariūnai“.

„Oniksas“ turėjo keitimų, bet... Žmonės kalba, kad traumuotų, ar diskvalifikuotų ten daugiau nei pusė pagrindinės sudėties. Nors „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan tuo stipriai nesiskundė, paminėjo tik probėgšmais: „trūko biški žaidėjų šiandien. Bet visiems, kas žaidžia vasarą – ta pati problema: Traumos, atostogos.“

Jei skaičiuoti pavojingas progas, nebuvo taip, kad „Gariūnai“ būtų turėję labai aiškų pranašumą. Bet šiaip vyrukų geltonais marškinėliais persvara jautėsi. Ne tik rezultatu, kuris nors lėtokai, bet vis augo jų naudai, bet ir pačiu žaidimu. „Gariūnų“ futbolininkas Kastytis Valantinas išsireiškė gan taikliai: „tiesiog buvome vienu žingsnio priekyje. Visur: ir puolime, ir gynyboje, ir sauguose“.

Anot jo, Gariūnai laimėjo ramiai ir užtikrintai.

Tai buvo 12-asis susitikimas A grupėje. Dabar visos jos komandos yra sužaidusios po ketverias rungtynes. Iki lygos perskilimo į stipresniųjų ir silpnesniųjų pogrupius liko visoms joms sužaisti vienąkart. 10 taškų turintis „Žaibo kirtis“ jau yra užsitikrinęs vietą aukštesnėje pusėje, nė taško nesurinkęs „Setas“ – žemesnėje. Visų kitų likimas spręsis per paskutiniąsias rungtynes. Nė viena iš keturių likusių komandų dar nėra niekuo užtikrinta.

„Vilniečiai“ – „Carlsberg nealkoholinis“ 7:2

Tiesą sakant, rimtos kovos šiose rungtynėse nesigavo. Jau pirmą kėlinį „Vilniečiai“ įmušė keturis ir tik pirmaudami 5:0 leido sau kiek atsipalaiduoti ir „Carlsberg nealkoholinis“ ir įvartį vieną kitą galėjo įmušti.

Tas suprantama. Juk „Calsberg“ neturėjo savo gretose Aleksandro Mininkovo, o „Vilniečiai“ turėjo. Aleksandras tiesiog varė varžovus į neviltį, pirmą kėlinį įmušęs tris, o antrą pridėjęs dar vieną.

Ir abiejų varžovų vadovų žodžiai šį mačą labai gerai apibūdina.

„Davėm jiems įmušti du paguodos įvarčius. Įmušė“, - po mačo kalbėjo „Vilniečių“ vadovas Tomas Rudzianec.

Jis pabrėžė, kad „Carlsberg nealkoholinis“ jo ekipai – varžovas principinis.

Na o pastarosios ekipos vadovas Vitalijus Vinckevičius negalėjo nepaminėti A. Mininkovo: „Susimušė įvarčius iš mūsų klaidų. Sania, kaip visada, - geriausias. Jam pasinaudoti gynėjų klaidomis... O mūsų gynėjas tame krašte – silpniausias. Tai galima buvo to ir tikėtis.“

 „Laimėjom – smagu, reabilitavomės po praeito grajaus, kurį pralaimėjom“, - apibendrino „Vilniečių“ nuotakas  T. Rudzianec.

„Gulbinai“ – PILK 1:1

„Gulbinai“ prarado pirmuosius taškus. Prieš tai du mačus laimėję, dabar jie sužaidė lygiosiomis su PILK.

Negana to, „Gulbinų“ ekipai teko lyginti santykį, nes PILK įmušė savo įvartį pirmi.

Visa tai vyko jau antrajame kėlinyje. Jo pradžioje pasižymėjo PILKai, o „Gulbinams“ atstatyti santykio pusiausvyrą prireikė 18 minučių.

Bet ir be tų įvarčių komandos turėjo tokių progų, kurios būtų privertę jų fanus stvertis už galvos. Jeigu tų fanų būtų buvę. Tokių progų, kai atrodo – trūksta tik tiksliau pakišti koją.

„Gulbinų“ vartus gynęs Andrius Dubickas abiejų komandų stilių pavadino „bej – begi“. Bet man tas greitas lakstymas, kamuolio judėjimas nuo vartų iki vartų, situacijoms keičiant viena kitą, visai patiko. Ypač rungtynių pabaigoje. Savo nelabai ekspertiška įžvalga sakyčiau taip – abi komandos nusipelnė laimėti ir nė viena nenusipelnė pralošti.

Ir A. Dubickas, ir PILK vadovas Vygantas Šepetis sutiko, kad lygiosios buvo teisingiausias šių rungtynių rezultatas. Na o kadangi abi komandos tų pačių rungtynių laimėti negali, tai aš irgi visiškai pritariu jiems.

„Vilkai“ – „Balaganas“ 3:0

Jau pirmą rungtynių minutę „Vilkai“ išsiveržė į priekį.

Bet susitikimas netapo debiutantų sutriuškinimu. Po to lengvo pirmojo įvarčio „Vilkai“ ėmė strigti. Ir intriga laikėsi ilgai.

Kad ir aikštėje „Vilkų“ žaidimas atrodė gerokai brandesnis nei „Balagano“, kitų įvarčių teko laukti netrumpai. Antras jų krito apie antrojo kėlinio vidurį ir tada jau tapo išties aišku, kad „Vilkai“ nepaleis trijų taškų iš savo dantų.

Na o trečias įvartus tą tik patvirtino.

Beje, legendinis „Vilkų“ vartininkas Arbūzas (pase – Paulius Bartaševičius) šį mačą buvo visai ne vartininkas. O aiškiai išreikštas vidurio puolėjas.

Jis pats tokį pasikeitimą aiškino, kad taip jis meta svorį (nors ir puldamas bėgiojo ne tiek daug – juk tie vartininkai juk pripratę mažai judėti...), o už vartų leidęs savo diskvalifikaciją komandos vadovas Mindaugas Broga tokią ekipos taktiką grindė tuo, jog ji nenori praliesti įvarčių, o P. Bartaševičiaus sėkmės valandos tikisi lemiamoje varžybų stadijoje.

Nors galimai tai buvo dėl ne paties puikiausio „Vilkų“ susirinkimo ir nuovargio.

„Svarbu – trys taškai ir pirmą kartą – sausi vartai. Mes - praktiškai vėl be keitimų. Beveik visi tie patys, kurie dar ir pirmadienį visas rungtynes praleido aikštėje“, - kalbėjo M. Broga.

„Priimam asmeniškai tą parašymą straipsnyje, kad mūsų komanda nelabai kur čia pretenduoja. Šitą turim širdy ir pažadam, kad žaisim geriau. Prieš save labiausiai pažadam“, - Balagano futbolininkas Linas Ežerinis turėjo priekaištų ir apžvalgininkui už apžvalgą, surašytą po šeštosios turnyro dienos.

Bet kaip ten bebūtų, „Balaganas“ – vienintelė B grupės komanda, praradusi galimybes patekti į stipresniųjų šešetą.