Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2024-07-09

Vasaros futbolo lygoje pirmadienį sužaistos dar ketverios rungtynės. Paskutinės ketverios, užbaigsiančios pirmąjį turnyro etapą, bus sužaistos rytoj.

Keturios ekipos: „Salininkai“, „Setas“, „Balaganas“ ir „Carlsberg nealkoholinis“ savo pasirodymą tame pirmajame etape baigė.

„Balaganas“,  „Calsberg nealkoholinis“ ir „Setas“ keliaus į antrąjį – silpnesnįjį lygos šešetą, o „Salininkų“ likimą šiuo klausimu apspręs jų varžovai. Tiesa, nepatekti tarp stipresnių komandų, „Salininkai“ turi labai nedaug šansų.

„Žaibo kirtis“, „Vilniečiai“ bei „Gulbinai“ vietą stipriausiųjų šešete jau užsitikrino.

„Vilniečiai“ – „Vilkai“ 7:0

„Vilniečiai“ patekimo į pirmą šešetą klausimus sprendė per mačą su „Vilkais“. Ir jokių problemų sprendžiant neturėjo. Jau po pirmo kėlinio buvo galima juos sveikinti, kai „Vilkai“ penkis kartus traukė kamuolį iš savo vartų, o atsakyti nepajėgė niekuo.

Antras kėlinys buvo kiek ramesnis ir „Vilniečiai“ jį laimėjo 2:0.

O Aleksandras Mininkovas buvo nesulaikomas. Iš septynių komandos įvarčių jis įmušė penkis. Permušė savo ano trečiadienio pasiekimą, kai „Carlsberg nealkoholiniam“ uždėjo keturis įvarčius.

„Galėjom įmušti ir daugiau, bet nepavyko,“ - po mačo kalbėjo „Vilniečių“ komandos vadovas Tomas Rudzianec, paklaustas ar jo ekipa sumušė tiek, kiek norėjo ir netingėjo?

„Mes nieko daug nepraradom, mums ar 0:1, ar 0:7 – sekančios lemiamos, - tikino „Vilkų“ vadovas Mindaugas Broga. – Nieko daug ir nereikėjo tikėtis. Jų sudėtis – normali, o mes jau trečias rungtynes iš eilės bandom su vienu keitimu ar geriausiu atveju – dviem. Jeigu su „Balaganu“ ir „Carlsbergu“ tas praėjo, tai „Vilniečiai“ – ne ta komanda, kuri tau atleis tokį dalyką.“

Paskutinį pirmojo etapo mačą „Vilkai“ žais su „Gulbinais“. Tie varžovai – irgi ne iš silpnųjų.

Kita vertus, net ir pralaimėję „Vilkai“ turėtų patektų į stipresniųjų tarpą, jeigu jiems padėtų pirmadienio varžovai „Vilniečiai“ – įveiktų PILK.

„Carlsberg nealkoholinis“ – PILK 4:2

Tuo pat metu aikštelėje šalimais vyko kur kas atkaklesnis mačas. „Carlsberg nealkoholinis“ per jį iškovojo puikią pergalę 4:2 prieš PILK. Bet to „Carlsbergui“ nepakako, patekti į aukštesnįjį trejetą jis galimybių neturi. Užtat gerokai pakenkė PILK ir padėjo „Vilkams“.

PILK per rungtynes su „Carlsberg nealkoholiniu“ įmušė pirmi. Tiksliau, jau trečią rungtynių minutę „Carlsberg“ vadovas Vitalijus Vinskevičius įsimušė sau.

Po to PILK pirmavo netrumpai. Ir tik jau pirmajam kėliniui slenkant link pabaigos, dviem įvarčiais, įmuštais vienas po kito, „Carlsberg nealkoholinis“ persvėrė santykį.

O antro kėlinio pradžioje jį padidino.

Bet tai nebuvo mačo pabaiga. PILK sušvelnino atgal ir pabandė užgulti varžovus, siekdami sulyginti. Ir paskutinę mačo minutę praleido ketvirtą.

„Pralaimėjom gana svarbias rungtynes. Problema – susirinkimas. Jeigu būtume bent daugmaž optimalios sudėties, varžovas būtų įkandamas. Šįkart jie buvo truputį geresni ir to užteko. Aišku, dar mūsų klaidos gynyboje neleido tikėtis netgi lygiųjų“, - komentavo komandos pralaimėjimą PILK vadovas Vygantas Šepetis.

Kaip jau ir rašiau, laimėjęs „Calsberg nealkoholinis“ turės žaisti silpnesniųjų komandų šešete.

Pralaimėjusius PILKus į aukštesnį šešetą galėtų iškelti jų pergalė paskutiniame pirmojo etapo mače prieš „Vilniečius“. Bet galėtų ir neiškelti. Jei „Vilkai“ įveiktų „Gulbinus“.

„Gulbinai“ – „Balaganas“ 2:1

„Gulbinai“ per savo ketvirtąsias rungtynes irgi užsitikrino vietą stipriajame šešete. Bet tai buvo kur kas sunkiau negu tikėtasi. Bent jau apžvalgininko tikėtasi.

Po trečiadienio rungtynių „Balagano“ futbolininkas Linas Ežerinis pažadėjo, kad komanda ateityje ims žaisti geriau. Ir žinokit, iš tiesų žaidė geriau, nei rungtynėse prieš tai. Nors taškų tas žaidimas geriau jai nepridėjo. Bent jau mače su „Gulbinais“.

Įvarčio per šį mačą labai ilgai laukti nereikėjo ir „Balaganas“ pirmas įsiveržė į priekį.

Tiesa, neilgai trukus gavo išlyginamąjį įvartį, kai vartininkas išėjo kažkur pasivaikščioti po aikštelę ir „Gulbinų“ futbolininkui teliko tik pataikyt į tuščius vartus iš tolėliau. Pataikė.

Bet iki lemiamo įvarčio „Gulbinams“ dar teko pasinervinti. Laukti jo prisiėjo tikrai netrumpai. Neišnaudojo „Gulbinai“ ir kelių progų, bet vis dėl to antrą kėlinį pasiekė savo. Taip ir laimėjo rungtynes – 2:1.

„Gal ne tiek sunkus mačas buvo, kiek įtemptas. Turėjom daug progų, nesumušėm. Patys pirmi prasileidom, pavyko išsilyginti, po to persverti, turėjom ne vieną galimybę dar padidinti, bet rungtynės buvo įtemptos iki pat pabaigos. Tačiau pergalė mūsų, alus mūsų...“ – apibendrino susitikimą Gulbinų vadovas Andrius Dubickas.

Ir stipresniųjų trejetas jūsų.

„Tikrai sužaidėm geriau. Iš galo geriau padėliojom kamuolį. Nors kita komanda buvo geresnė, bet tikrai labai džiaugiamės savo tobulėjimu. Šitose rungtynėse galima įžvelgti daug pozityvo. Aišku, nesmagu pralošti, bet nusimato dar daug rungtynių, atsigriebsim“, - nebuvo stipriai nuliūdęs ir „Balagano“ futbolininkas L. Ežerinis.

„Salininkai“ – „Setas“ 10:1

Šįsyk pirmi įmušė „Salininkai“. Pirmą kartą iš penkių jiems neteko vytis varžovų.

Ir įmušę negalvojo sustot. Penki įvarčiai pirmą kėlinį, penki – antrą. Bet paskutinį rungtynių įvartį įmušė ne „Salininkai“, o „Setas“. Kiek sušvelninęs santykį.

„Salininkų“ futbolininkas Miroslavas Kodz dėl to praleisto įvarčio nebuvo visai patenkintas rezultatu: „Laimėjom lengvai. Bet vis tiek prasileidom. Ir tai negerai. Štai šįkart įmušėm pirmi ir viskas paėjo kitaip, nei ankstesniuose mačuose. Visuomet reikia pirmiems įmušti. Stengėmės mušti kuo daugiau, nes maža ką – gal tam, kad išeitume į aukštesnį šešetą, prireiks skaičiuoti įvarčių skirtumą?“

Sužaidę visus pirmojo etapo mačus „Salininkai“ dabar lauks, kaip trečiadienį sužais jų konkurentai. Tiesa, įmušęs tiek įvarčių „Setui“, Vilniaus priemiesčio klubas išties yra puikioje pozicijoje ir tam, kad jis žaistų apatinėje turnyro pusėje, reikėtų išties nekasdienių rezultatų. Vietai stipriausiųjų šešete “Salininkams“ pakaktų vien jau to, kad grupės lyderis „Žaibo kirtis“ nepatirtų triuškinamo pralaimėjimo nuo „Onikso“.