2013-06-11
Pirmas sąmyšis. Likus kiek daugiau nei penkiolikai minučių iki oficialaus 2013 – ųjų metų „Vasaros futbolo lygos“ starto, „Panerio“ stadionas šiek tiek priminė turgų – vieni pildė registracijas, kiti bandė puikiai paruoštą veją, treti – statė „Carlsberg“ palapinę, o ketvirti dairėsi ir galvojo, kas čia bus. Tačiau tas turgus baigėsi lygiai tą sekundę, kai pirmųjų rungtynių teisėjai Aleksandras J. Ir Artiomas G. pademonstravo savo darbo įrankius.

Pirmasis švilpukas. Dėl to paties turgaus ir baigiamųjų paruošiamųjų darbų, pirmosios rungtynės startavo 18.06 val. Dėl tokio menko nukrypimo – prieštaraujančių nebuvo.

Pirmos rungtynės. Čempionas prieš naujoką ir senbuvis prieš SFL atstovą. Kitaip tariant, „Dineris“ prieš „OZ United“ ir „Liukstata“ prieš „Pilk“.

Pirmas įvartis. Nepaisant šį sezoną, tiesiogine to žodžio prasme, padidėjusių vartų, pirmojo įvarčio teko laukti 30 minučių. Nors „Pilk“ dėjo visas pastangas norėdami rungtynių teisėjui įrodyti, kad įvartis dėl žaidimo ranka neturėtų būti įskaitytas, Artiomas G. rankos gestu į aikštės vidurį parodė, kad pirmojo naujojo sezono įvarčio autoriumi tapo Nerijus Abaravičius iš „Liukstatos“.

Pirmos vėliavos. Pirmosios dienos klubų gerbėjų neoficialų konkursą užtikrintai laimėjo „Skaidiškių“ atstovai, kurie juodai geltonomis vėliavomis padėjo saviškiams iškovoti užtikrintą pergalę.

Pirma raudona kortelė. Kortelė, kurios galėjo ir nebūti, kortelė, už kurią Martynas Juocevičius su komandos draugais pažadėjo Petrą Katiną gerai pamokyti. Pastarasis raudoną kortelę gavo už dvi geltonas korteles – viena iš jų parodyta už kalbas.

Pirmas „hat – trickas“. Pirmasis ir kol kas vienintelis čempionate pasižymėjęs tris kartus yra Nerijus Abaravičius iš „Liukstatos“. Pirmajame kėlinyje jis pasižymėjo dukart, antrajame – pridėjo dar įvartį, taip įtvirtindamas saviškių pergalę.

Pirma diena. Pirmąją rungtynių dieną buvo įmušti 23 įvarčiai (vidutiniškai - 5.75 per rungtynes). Prie tokio rezultato neabejotinai prisidėjo naujieji didesni, nei ankstesniais metais, vartai.

„OZ United“ – „Dineris“ 0:5
Praėjusių metų čempionai nuo rungtynių pradžios užvaldė aikštės centrą, tačiau pelnyti įvarčio jiems nesisekė iki pat pirmojo kėlinio pabaigos. Aktyviausias čempioniškos komandos žaidėjas Saulius Barevičius kėlinio pabaigoje ėmėsi iniciatyvos. Gavęs kiek laisvęs, per paskutines penkias pirmojo kėlinio minutes jis, nieko nedengiamas, atliko tris smūgius. Pirmieji du – buvo netikslūs; trečias – į vartų tinklą. Iškart po įvarčio S.Barevičius paliko aikštę. Tiesa, antrajame kėlinyje, į ją dar sugrįžo.
Antrasis kėlinys atrodė gali būti visiškai kitoks. „OZ“ sukūrė dvi superines progas, kurių rezultatas – antras įvartis į jų pačių vartus. Po šio epizodo likęs pusvalandis buvo tik formalumas.
„Pirmajame kėlinyje, kol žaidėme nuo gynybos, viskas buvo gerai. Antrajame nusprendėme parodyti, kad mokame pulti. Tai parodėme taip, kad maža nepasirodė“, - apie debiutą kalbėjo „OZ United“ vadovas.
Čempionai šias rungtynes žaidė ne sau įprastais marškinėliais. Nuo šiol „Dinerio“ spalva – mėlyna. Tribūnos spėjo pastebėti, kad keisti čempioniškus marškinėlius yra gana rizikinga.
„Kai laimėjome čempionatą, gavom dovanų, todėl ir pakeitėme marškinėlius. Jie bus mūsų nauja sėkmė“, - su šypsena, tačiau tikėdamas tuo ką sako, kalbėjo „Dinerio“ vadas.

„Liukstata“ – „Pilk“ 5:2
Šios rungtynėse galėjo baigtis ir kitaip, tačiau „Liukstata“ savo galimybėmis pasinaudojo, „Pilk“ – ne. Pastaroji komanda buvo beveik įsitikinusi, kad dėl legionierių limito nebus priimta į pirmenybes, tad pasiruošimui laiko apskritai neskyrė. „Liusktata“ savo ruožtu, dienas leido „Sportimoje“ ir, kaip patys sako, būtent dėl šios priežasties, jų komanda laimėjo taip užtikrintai.
Pirmajame kėlinyje buvo įmušti du įvarčiai – abu „Liukstatos“, abu Nerijaus Abaravičiaus. Antrojo pradžioje, kai „Pilk-ai“ sušvelnino atsilikimą, atrodė, kad intriga atgyja, tačiau.. tas atgyjimas buvo labai jau trumpalaikis.
„Galvojom, kad nepriims į pirmenybes, todėl mūsų galva buvo užkišta mintimis, kuo reiks užimti šį laiką. Tarp mūsų ir šiandieninių varžovų tikrai nėra tokio didelio meistriškumo skirtumo“, - kalbėjo „Pilk“.
„Svarbiausia, kad gerai susirinkome. Treniruotės „Sportimoje“ davė savo. Todėl ir laimėjom“, - pergalės receptą dėstė „Liukstata“.

„Skaidiškės“ – „Siena“ 6:2
„Verčiam Sieną“, - šiuos du žodžius po kiekvieno „Skaidiškių“ įvarčio skandavo „Skaidiškių“ gerbėjai.. ir gerbėjos. O „Sieną“, kuri šiemet pasipildė keliais sporto žurnalistais ir tapo išties patraukli komanda, varžovai griovė be gailesčio. Nepaisant to, kad pirmoji įvartį pelnė būtent „Siena“.
Vienas iš esminių rungtynių epizodų – raudona kortelė Petrui Katinui. Tuo metu, „Siena“ atsiliko 1:4, tačiau net ir tai šios komandos neatbaidė nuo galingų atakų. „Skaidiškėms“ keliuose epizoduose, neabejotinai, pasisekė. O iškart po to, pasiųsdami kamuolį į tinklą, nugriovė dar vieną plytą iš „Sienos“.
„Daug priežasčių dėl ko pralaimėjome: tokios sudėties žaidėm pirmą kartą, per anksti įmušėme įvartį, neprisitaikėm prie jų pasiūlyto žaidimo tempo ir per anksti „gavome“ raudoną kortelę“, - nesėkmės priežastis vardijo „Sienos“ atstovas Martynas.
„Mūsų starto sudėtis tikrai šiemet bus gera, tačiau problema yra su atsarginiais. Šiandien viskas sekėsi, todėl toks rezultatas“, - džiaugėsi „Skaidiškių“ vadovas.

„Vilkai“ – W.W.G 1:2
Nerezultatyviausios pirmosios rungtynių dienos rungtynės, kuriose vieni daugiau gynėsi, kiti labiau puolė. Vilkai pirmieji įmušė, o vėliau galėjo įmušti ir dar, tačiau neįmušė. Į tai W.W.G. atsakė dviem praktiškai identiškais įvarčiais.
Šios komandos savo susitikimus jau vadina derbiu ir į aikštę eina su didesne, nei įprasta, motyvacija.
„Jie mums paranki komanda. Visą laiką puola, todėl mums tereikia apsiginti. Joje sužaidėme gerai, todėl, kaip dažniausiai ir nutinka, „Vilkus“ nugalėjome“, - sakė W.W.G. vadovas Martynas.
„Kadangi esame ramūs dėl vietos ketverte, tai nepersistengėme. Norėjome šiek tiek padėti ir W.W.G., kad ir jie patektų į atkrintamąsias varžybas“, - juokavo „Vilkų“ atstovas.