2014-07-25

Ketvirtadienio vakarą tęsėsi Vasaros futbolo lygos ketvirtfinaliai. Nustebino FK „Siena“, kuri sugebėjo sužaisti lygiosiomis su grupės etapo lyderiu „Dineriu“. Lygiosiomis taip pat sužaidė SKK „Oniksas“ ir  FK „Calsberg“.

Išlikimo taurėje  pergalėmis džiaugėsi  FK „OZ United“ ir FK „Vilkai“

Pagrindinė taurė

FK „Dineris“ - FK „Siena“ 0:0

Vasaros lygos pirmosiose ketvirtfinalio rungtynėse „Siena“ pateikė staigmeną „Dineriui“. Iki tol visas septynerias rungtynes grupės etape laimėję „pietiečiai“ turėjo bauginantį įmuštų ir praleistų įvarčių santykį (23:2).

„Kiek teko girdėti, ant varžovų suolelio buvo kalbama jau apie pusfinalį, o mes jų kelyje buvome tarsi dar viena komanda, kuri bus įveikta be ypatingų pastangų. Žaidėme nuo gynybos, progų turėjome greitose atakose, tačiau jomis nepasinaudojome. Mūsų legionierius Jose Silva Pontigo yra specifinis puolėjais. Jis labai techniškas, bet nemėgsta kietos gynybos. Taip yra su visais techniškais  žaidėjais, tą matėme pasaulio čempionate. Kada juos griauna, stumia, neleidžia įsibėgėti. Pontigo yra pietų amerikietis, o šio krašto žaidėjams būdinga replikuoti ir kalbėti su teisėju. Manau, jis galėtų labiau susikoncentruoti į žaidimą. Vis tik tikiu, kad jis dar tikrai iššaus.

Vasaros lygoje niekas baudinių serijos nelaukia, nes tokiame mėgėjų turnyre nėra vartininko, kuriuo gali pasitikėti 100 procentų. Antrosios rungtynės bus visai kitokios. Priešininkai pamatė, kaip galime žaisti ir gintis. Jie, ko gero, truputėlį keis žaidimo planą. Mes jį taip pat koreguosime. Turėsime sugalvoti, kaip sukurti bent kelias realias progas, kad bent vieną iš jų realizuotume“, - planavo „Sienos“ vartininkas.

Tuo metu grupės etapo lyderiai iš „Sienos“ tikėjosi agresyvesnio žaidimo puolime.

„Visada eini į aikštę ir tikiesi, kad laimėsi. Jie sustojo „autobusu“, bandė greitai užpulti. Pirmam kėlinyje jiems tai pavyko, o antrajame mes kelis kartus nepataikėme į vartus. Žiūrint į žaidėjus, kurie susirinko, galvojau, kad jie mus puls labiau. Jie turėjo stiprius žaidėjus aikštės centre, tiek jų „legionierius“ techniškas. Atsakomosiose rungtynėse žaisime savo žaidimą. Reikia, kad vartai atsirištų ir tos progos, kai kamuolys yra per centimetrą nuo „štangos“, virstų įvarčiais“, - planavo „Dineris“.

SKK „Oniksas“ - FK „Calsberg“ 1:1

Dar viena ketvirtfinalio serija, kurios intriga, matyt, bus gyva iki paskutinių antrųjų rungtynių minučių.

„Baigėsi pirmas kėlinys, po savaitės žaisime antrąjį, ten viskas ir spręsis. Priešininkus pažįstame, todėl kažką prognozuoti labai sunku“, - nedaugžodžiavo „Onikso“ treneris.

„Antro kėlinio viduryje praradome žaidėją, bet rezultatas geras. Kai išvarė vieną iš mūsiškių, žaidėme tik „ant lygiųjų“. Šiandien pagal turnyro sistemą žaidėme namuose ir praleidome įvartį. Tai reiškia, kad kitame mače reikės būtinai įmušti. „Oniksui“ užtenka nulinių lygiųjų, bet mano manymu, rungtynės tikrai nebus labai uždaros. Praėjusį sezoną šiam varžovui pirmajame susitikime pralaimėjome 1:6, antras laimėjome 5:2. Taip kad varžovas aiškus, pajėgus, galima sakyti, jog mūsų lygio“, - mintimis dalijosi „Calsberg“.

Išlikimo taurė

FK „Vilkai“- „Barclays“ 1:0

Įspūdingas įvartis ir valinga pergalė, aikštėje turint dviem žaidėjais mačiau. Tuo išsiskyrė „Vilkų“ pergalė.

„Tai turbūt mums buvo įsimintiniausios rungtynės per visą VFL istoriją. Žaidėme turėdami aikštėje dviem žaidėjais mažiau, rytoj būsime negyvi, bent aš - tai tikrai. Laimėjom. Tikrai nesitikėjom. Aišku, pasisekė truputį. Komandą galiu tik pagirti, visi sukovojo „super“, visi žaidė pasiaukojančiai. Kitą kartą, atrodo, kad geriau žaisti ne aštuoniese, o šešiese, kad ir kaip tai paradoksaliai skamba. Kęstas šį sezoną iš baudos smūgio įmušė antrą panašų įvartį. Šį kartą gavosi su viskuo – skersiniu, „štanga“ ir „devynke“. Tokie smūgiai pavyksta kartą per du metus. Galvosim, gal kitą mačą vėl žaisime šešiese, bet greičiausiai ne. Kai kuriems vyrai arti keturiasdešimties, tai po tokių „bajerių“ gali ir ligoninėje atsidurti“, - geros nuotaikos kaip visada nestokojo „Vilkai“.

Pralaimėjusieji pripažino savo klaidas ir ketino iš jų pasimokyti.

„Nemokame žaisti poziciškai. Jei priešininkų komanda vien tik ginasi, savo gynėjus paliekam gintis praktiškai prieš vieną ar du jų puolėjus ir jie sukuria labai pavojingas atakas. Jie žaidė taip, kaip mes rungtyniavome grupės etapo starte. Pirmajame kėlinyje turėjome 3-4 progas įmušti situacijose „vienas prieš vieną“. Antrajame kėlinyje pritrūko. Kalbant apie įvartį, varžovas spyrė tobulai ir stipriai - pataikė. Buvo daug standartų, kartais labai nevykusiai gindavomės, nes griaudavome varžovą prie pat baudos aikštelės. Bandysime kitą kartą įmušti du įvarčius“, - situaciją analizavo ir planus kūrė „Barclays“.

FK „Svajonė“ - FK „OZ United“ 0:1

„OZ United“  gan netikėtai sugebėjo įveikti „Svajonę“ ir prieš atsakomąsias rungtynes yra padėties šeimininkai.

„Pergalė tikrai nebuvo lengva. Ne veltui jie grupės etape užėmė penktąją vietą, o mes buvome gale. Nereikia nusiteikti, kad antrajame mače užtenka lygiųjų. Nežinau, ar oponentai tikėjosi mūsų pergalės. Pirmojo kėlinio pradžioje jie galėjo pamatyti, kad galime atakuoti. Nepasakyčiau, kad jie mūsų neįvertino“, - kalbėjo „Ozas“.

Savo ruožtu„Svajonė“ sezono dar nelaidoja.

„Turėjome daugiau progų negu jie. Jie jomis išnaudojo, mes – ne. Pavargome, neturėjome keitimų. Antradienį „atsilošim“. Mano galva, turėjome patekti į pagrindinės taurės varžybas, bet gavosi kitaip. Sezono dar nelaidojam, stengsimės pakovoti dėl paguodos taurės. Kitose rungtynėse varžovai žais taip pat – ilgais perdavimais ir nuo gynybos, o mes bandysime kontroliuoti žaidimą“, - išreiškė viltį „Svajonė“.