Vieta tikriesiems futbolo mėgėjams

2023-06-20
Ketvirtasis Vasaros futbolo lygos turas kažkokių didelių staigmenų nepateikė – eilines pergales iškovojo praėjusio sezono Top-4 atstovai, pirmą laimėjimą į savo sąskaitą įsirašė ir lygos naujokai iš Salininkų.
 
„Skaidiškės“ – W.W.G. 4:1
 
2022 m. VFL vicečempionai labai smagiai pradėjo rungtynes ir įpusėjus kėliniui džiaugėsi solidžia trijų įvarčių persvara. Ervin Romanovskij 5 ir 12 minutėmis sukalė dublį, Evenij Nasevič 20 minutę pridėjo trečią – ir „Skaidiškės“ ramiai pajudėjo link antrosios pergalės.
 
Tiesa, antrame kėlinyje W.W.G. pasistengė sudrumsti varžovų ramybę, kiek aštriau atakavo, turėjo kelis pavojingus momentus po standartinių situacijų, o 56 min. Daumantas Žukauskas tiksliu smūgiu pamažino „Skaidiškių“ pranašumą iki dviejų įvarčių.
 
Visgi dar rimčiau pakurstyti intrigos nepavyko. „Skaidiškės“ 68 min. atsakė savo ketvirtuoju įvarčiu ir didesnių progų sugrįžti į žaidimą varžovams nesuteikė.
 
„Šiose rungtynėse geriau susirinkome, turėjom beveik dvi sudėtis, galėjom dažniau keistis, nors tai irgi ne visada tampa privalumu. Bet šį kartą pirmame kėlinyje įmušėme tris, galėjom ir daugiau įmušti, bet varžovų vartininkas ne kartą gelbėjo savo komandą. Antrame kėlinyje kažkiek nusiraminome, rezultatas jau kaip ir buvo, pradėjom dažniau klysti, o kai varžovai įmušė, atsirado šiek tiek įtampėlės. Bet viskas baigėsi gerai, juo labiau, kad ir ypatingų progų jie neturėjo“, – konstatavo „Skaidiškių“ vadovas Marius Bukauskas.
 
Trečią nesėkmę iš eilės patyrusios W.W.G. komandos atstovas Ričardas Brazaitis baltos vėliavos kelti nesiruošė. „Mums grupėje liko dar trys rungtynės, kiekvienose kausimės dėl pergalės. Skaičiuojame, kad mums reikia 7 taškų ir „Gulbinų“ paslaugos, kad išeitume iš grupės į pagrindines varžybas“, – pastebėjo R. Brazaitis.
 
„Salininkai“ – PILK 1:0
 
Šiose kovingose ir atkakliose rungtynėse gražiausiu tapo vienintelis ir pergalingas Valdo Kijevčiaus įvartis. Būtent šis „Salininkų“ žaidėjas 30 min. puikiu smūgiu iš oro pasiuntė kamuolį į viršutinį PILK vartų kampą – ir kaip paaiškėjo po dar 50-ies minučių, tokiu nuostabiu būdu nukalė pirmąją VFL debiutantų pergalę.
 
„Geras jausmelis, tikrai malonu laimėti. Chebra susirinko, turėjome jau keturis keitimus, visi pažaidė, rungtynės gavosi neblogos, tad tikrai smagu. PILK žaidė nuo gynybos, mes bandėme juos spausti, jie turėjo gal 3-4 progas, kelis kartus gelbėjo ir vatrų konstrukcija, o mes iš dviejų progų vieną išnaudojome ir laimėjome“, – po rungtynių kalbėjo „Salininkų“ vartininkas Piotr Truselevič.
 
Tuo metu PILK atstovai neslėpė apmaudo. „Norint laimėti reikia įmušti, bet kol kas mums tai misija neįmanoma. Apmaudžiausia, kad ir progų turėjome, bet nieko nerealizavome. Žaidėme gan kokybiškai, tiek pirmame, tiek ir antrame kėliniuose neblogai atakavome, atrodė kelis kartus, kad jau bus įvartis, bet varžovų vartininkas viską traukė. O varžovai įmušė fantastišką įvartį, gal ir su dalele sėkmės, bet įvartis yra įvartis“, – samprotavo PILK vadovas Vygantas Šepetis.
 
„Dineris“ – „Top Kickers“ 5:2
 
Antroje turo dalyje susitiko pernykščiai abiejų VFL taurių – Didžiosios ir Mažosios laimėtojai. Po pralaimėjimo „Carlsberg Nealkoholinis“ komandai kiek rimčiau į grupės etapo rungtynes pažiūrėję „Dinerio“ vadovai šį kartą surinko gausią ir kokybišką sudėtį, o didžiausiu atradimu tapo trimis įvarčiais čempionų gretose debiutavęs Aleksandras Mininkovas.
 
Be abejo, reikia paminėti, kad „Top Kickers“ vartuose ir vėl stovėjo žmogus su pirštinėmis, o ne tikras vartininkas. Kita vertus, pirmame kėlinyje du greitus įvarčius prasileidęs Evaldas Gelumbauskas vėliau padarė atitinkamas išvadas, susikaupė – ir antroje rungtynių dalyje ne kartą stebino abiejų komandų žaidėjus savo neįtikėtinais seivais. 
 
Tiesa, antrame kėlinyje veiklos turėjo abiejų komandų vartininkai. Po pirmo kėlinio 3:0 pirmavęs „Dineris“ antroje mačo dalyje leido pažaisti savo veteranams ir rečiau į aikštę išbėgantiems žaidėjams, tuo metu „Top Kickers“ pabandė aktyviau sujudėti ir po Andriaus Monkaus įspūdingo prasiveržimo per visą aikštę sumažino atsilikimą. Įvartis įpūtė šiek tiek aistros į futbolininkų veiksmus, abi komandos aštriai atakavo, kūrėsi progas ir vis sunkiau grįždavo į gynybą. 
 
Visgi, čempionai kiek geriau išnaudojo savo šansus, 60 minutę A. Mininkovas įformino hetriką, 72 min. Edvinas Neverovskis pelnė ir penktą įvartį, o „Top Kickers“ atsakė tik vienu Vytauto Stankūno pataikymu.
 
„Nežinojome ko tikėtis iš varžovų, nes mums tai buvo pirmas tarpusavio susitikimas. Bet žinojome, kad mums reikia pergalės, nes po paskutinių rungtynių situacija grupėje pasidarė labai įdomi. Smagu, kad reikiamu momentu prie komandos prisijungė Aleksandras Mininkovas, ir ne šiaip prisijungė, o įmušė tris įvarčius ir svariai prisidėjo prie laimėjimo“, – teigė „Dinerio“ vadovas Paulius Anuškevičius.
 
SKK „Oniksas“ – „Setas“ 5:0
 
Kitose A grupės komandų rungtynėse antrą pergalę iškovojo SKK „Oniksas“ išrašęs dar vieną pralaimėjimą „Seto“ kolektyvui. Beje, pernai paskutinę – 16 vietą čempionate užėmęs „Setas“ labai smagiai pradėjo dvikovą ir pirmas 10-15 minučių kontroliavo žaidimą ir vertė varžovus plušėti gynyboje. 
 
Bet žaidybinė setininkų persvara įvarčiais nevirto, o nusekus jėgoms aikštėje uždominavo „Oniksas“. 28 min. įvarčių sąskaitą atsidarė komandos naujokas Artūras Žarnovskis, dar po kelių minučių antrą pridėjo senbuvis Arminas Lapinskas – ir rungtynių likimas iš esmės buvo paspręstas.
 
Nors „Setas“ dar bandė grumtis ir kovoti, bet antroje rungtynių dalyje išryškėjo fizinis „Onikso“ žaidėjų pranašumas, virtęs dar trimis įvarčiais. Tų įvarčių gaėjo būti ir daugiau, bet kelis kartus pagirtinai sužaidė „Seto“ ekipos vartininkas Robertas Butkus, tačiau oniksėnams šį kartą pakako ir penkių.
 
„Noriu padėkoti „Setui“ už gerą kovą, visada malonu žaisti su šia komanda, tai tikri VFL senbuviai su teisingu požiūriu į futbolą. Pirmoje rungtynių dalyje jie tikrai žaidė aktyviau ir turėjo iniciatyvą, bet mus laiku truktelėjo į priekį komandos naujokas Artūras Žarnovskis. Vėliau varžovų jėgos ir energija išseko, o mes išnaudojome savo šansus ir ramiai užbaigėme rungtynes“, – teigė „Onikso“ vadovas Edvardas Ruskan.